iPhone İçin 16 GB Tarih Oluyor

Apple yıllar boyunca ürettiği cihazların özelliklerini yükselterek yeni modellerini üretti. En çok satılan cihazlardan olan iPhone serisi ilk olarak 16 GB, 32 GB ve 64 GB olarak üretiliyordu. Sürekli ikiye katlanan bu hafıza birimi geçmişte problem yaratmıyordu. Ancak günümüzde artık videolar, kaliteli fotoğraflar, müzikler ve uygulamalar ciddi bir hafıza problemini beraberinde getirdi.

en-dusuk-kapasiteli-İphone

Apple, iPhone için 16 GB üretimini durdurmaya karar verebilir. Bu haber Korea Times tarafından servis edildi ve sebep olarak son zamanlarda yaşanan problemler gösterildi. 16 GB iPhone kullananların yetersiz alan uyarısı alması can sıkıcı olmaya başladığı için böyle bir uygulamaya başvurulacak. Bildiğiniz gibi son dönemlerde 16 GB, 64 GB ve 128 GB olarak yeni modeller üretildi. Dolayısıyla neden 32 değil de orta segmentin 64 GB olduğu konusu tartışılmıştı. Apple ileriye yönelik olarak 16 GB minimal model üretmek yerine 32 GB bir modeli alt kademe olarak üretebilir.

iPhone için 16 GB’lık modelin tarih olması spekülasyondan ziyade olası bir durum gibi gözüküyor. Çünkü klasik bir akıllı telefonun hafızası 4 GB iken 16 GB hafıza alanını en alt düzey olarak sunuyordu. Dolayısıyla Apple artık 16 GB hafıza sunan normal bir akıllı telefona göre üstünlüğünü yine kanıtlayacaktır. Yakın gelecekte iPhone 7 ve iPhone 7s için 16 GB tarih olabilir.

iPhone-16-gb-uretmeyecek-mi