Apple Watch İle Senkronize 7 Otomobil Modeli

Giyilebilir teknoloji olan Apple Watch firmanın yeni göz bebeği. Adeta diğer büyük cihazlarla farklı kulvarda koşmasından dolayı olsa gerek çok büyük ilgi görüyor. Sürekli olarak gerek işletim sistemi gerek uyarlanan uygulamalarıyla teknoloji dünyasında sallantı yaratıyor. Apple Watch için arabalar ile entegre bir sistemle çalışacağını, arabada büyük kolaylık sağlayarak kullanmanın mümkün olacağını söylemişti.

Apple-Watch-arac-destegi

Arabalar ile entegre çalışan Apple Watch için ilk duran Mercedes olmuştu. Hatırlayacaksınız Mercedes ile iş birliği yaptığını belirtmiştik. Aracın kapı kilidinden cam durumuna kadar Apple Watch kullanarak kontrolize etmeniz mümkün. Toplamda 7 araba markasının yeni modellerinde var olacak Apple Watch sistemi için araç listesi şöyle

Tesla
Amerikan menşeili araba üreticisi Tesla’nın yeni modellerinde Apple Watch ile senkronizasyon uyumu olacak. Senkronizasyon için yazılımın adı Tesla Remote S.

BMW
BMW lüks araçlarıyla oldukça dikkat çeken bir marka. Apple ile yapılan görüşmeler sonucu iRemote isimli bir uygulama hazırlayarak yeni çıkacak BMW modellerinde Apple Watch kullanmak oldukça kolay olacak.

Mercedes
Mercedes daha öncede söylediğimiz gibi işin ilk ayağını oluşturuyor.

Wolkswagen

Hazırlanan Car Net uygulamasıyla aracın elektronik aksamını tamamen  kontrol etmeyi planlıyorlar.

Porsche
Lüks araçların yanı sıra jip gibi araçlarıyla da nam salmış olan Porsche, bu konuda da dahil olan taraflar arasında yer alıyor. Apple Watch uygulamasının adı Porsche Car Connect.

Volvo
Volvo dünyanın en dayanıklı araçlarını yapan otomotiv devidir. Volvo Car Cell uygulamasıyla cihaz ve araba senkronize olabilecek.

Audi
Son olarak Audi ile anlaşarak BMW tarafından kullanılan BMW Content uygulamasına bağlanabileceğiz.

Bu araçlara sahip olduktan sonra sahip olacağınız bir Apple Watch sizin önünüze derin ufuklar katabilecek.

Apple-watch-destekli-otomobiller