Apple 7 Milyonun Üzerinde Watch Sattı

Küresel Hisse Senetleri Analisti Trip Chowdhry tarafından ortaya atılan iddiaya göre Apple şuana kadar 7 milyon iWatch satmış. Bildiğiniz gibi Apple tarafından üretilen ve dünyanın ilk giyilebilen teknolojik cihazı unvanına sahip olan Apple Watch ilgi uyandırdı. Satışa çıkmasını merakla bekleyerek Apple Store önünde uzun kuyruklar oluşturan müşteriler ürünü hemen satın aldı. Bunun dışında internet üzerinden satışa devam edildi ve hızlı bir biçimde yayıldı.

Apple-Watch-Satis-Rakamlari

Chowdhry iddiasında 7 milyonu aşana bir Apple Watch satışıyla markanın 40 milyonun üzerinde kazanç elde ettiği savunuldu. Henüz satışa çıkalı bir çeyrek olan ürünün Noel’e kadar çok daha fazla satacağı bir diğer iddia olarak dikkat çekti. Apple saat için geliştirdiği işletim sistemiyle beraber çeşitli uygulamaların senkronizasyonu için son derece titiz bir çalışma yürütüyor. Buna karşın Apple için konulan hedef ortalama 40 milyonun üzerindeyken ilk çeyrekten 7 milyonu aşması büyük bir sürpriz yarattı.

Apple tarafından büyük bir girişim olarak başlayan akıllı saat uygulaması diğer firmaları da harekete geçirdi. Bu noktada Apple ürünün ilk sahibi olarak bir adım önde diyebiliriz. Ürünü hangi noktada nasıl geliştireceği konusunda söylentiler halen sürüyor. Yeni gelecek güncelleştirmelerin ardından her ürününü seneden seneye geliştiren Apple, iWatch için neler düşünüyor? Seneye karşımızda nasıl bir akıllı saat göreceğiz soruları daha şimdiden kulislerde dolanmaya başladı.

Apple-watch-ne-kadar-satti