Apple CarPlay Desteği Olan Chevrolet Modelleri Üretildi

Apple CarPlay ile otomobil içinde iPhone modellerini daha etkili bir biçimde kullanmayı amaçladı. Bu düşünce üzerine ortaya çıkan sistem birçok otomobil üreticisinin radarına girdi. Dünyaca ünlü otomobil firmaları Apple ile yaptıkları anlaşma ile seçkin modellerinde bu özelliğin var olacağını duyurdu. Bunların ilk adımı Chevrolet markasından geldi ve üretim işlemi tamamlandı. Hatta araçlar üretim noktalarından müşterilerine doğru yola çıktı.

Apple-Carplay-Chevrolet

CarPlay desteği sayesinde araç içerisinde iPhone ile uyumlu bir kit yer alacak. Buna bağlı olarak elle kontrole gerek kalmadan yapılacak telefon görüşmeleri, mesaj uygulamaları ve görüntülü konuşma mümkün olacak. Aynı zamanda harita servisi ile navigasyon hizmetinden anında yararlanılabilecek. Oldukça güvenli ve işlevsel bir yapıya sahip olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü araç içinde var olan kazaların genellikle çoğu telefonla ilgilenenlerden dolayı ortaya çıktığı bilinen bir gerçek. Apple teknolojisini insan sağlığı üzerine inşa ederek böyle bir atılımla önderlik yapıyor. Gelecek dönemlerde diğer markalarında aynı şekilde farklı modüller üreteceği aşikâr.

Yakın zamanda Apple CarPlay uyumlu araçların sayısı bir hayli artacak. Şuanda başta Chevrolet olmak üzere Mercedes Benz, Volvo, Ferrari gibi ünlü markalar anlaşmayı sağlamış durumda. Geçtiğimiz hafta Cadillac tarafından yapılan açıklamaya göre 2016 yılı içerisinde üretilecek bir model hariç diğer üretilen modellerinde bu teknolojinin var olacağını duyurdu. Genellikle spor ve lüks araçlarda olacak olan CarPlay desteği son zamanların en işlevsel teknolojilerinden.

carplay-Apple-Chevrolet