Apple Çevre Odaklı Yeni Projelerini Açıkladı

Apple firması birçok yenilik yapıyor ve bunları kendi ürünlerinde yaparken görüyoruz onları hep. Ancak bu defa ürünlerine değil de üretimine yönelik bir yenilik yapmayı planlıyorlar. Hem de bu yenilik sayesinde yeşil enerji anlamında da çok büyük bir adım atmış olacaklar.

Apple-Cevre

Apple ürünlerinin parçalarının Çin’de üretildiğini biliyoruz. Bu üretimler için gerekli olan enerjinin de firmanın kendi kuracağı tesisten karşılanması kararlaştırılmış ve açıklanmıştı. Çin’e kurulacak olan büyük yenilenebilir enerji santrali sayesinde kendilerinin ihtiyacı olan elektriği üretecek olan firma, ihtiyaç fazlası olarak nitelendirilebilecek olan elektriği de Çin’in ana şebekesine göndereceklerini belirtmişti. Bu adım firmanın ABD’den daha öne geçen Çin pazarını daha çok hedeflediği anlamına geliyor. Firma buralara yatırım yaparak, işlerini çok daha iyi bir şekilde halletmek istiyor.

Apple’ın elektrik alanındaki adımını ise bir de ambalaj sektöründe yaptığı adımlar izliyor. Firma Çin’deki üretimlerde ortaya çıkan ürünlerin paketlenmesi için kullanılan kağıtların elde edildiği ormanların da korunmasını istiyor. Bunun için de bir milyon dönümlük bir alanı korumaya alacaklarını açıkladılar. Bu alandaki ağaçlandırma ve olan ağaçların güçlendirilmesini hedefleyen firma hem doğayı korumak istiyor hem de kendi kaynaklarını uzun süreli olarak kullanmak amacında. Firmanın bu yeşil adımları sayesinde dünyanın birçok yerinde yenilenebilir enerji santralleri kurulacak ve küresel ısınmaya karşı bir önlem alınmış olacak. Firmanın bu hareketleri onu çok daha çevreci bir çehreye sokmaya başladı bile.

Apple-Cevre-Projesi