Apple, Flyover Özelliğine 20 Yeni Bölge Ekledi

Apple, Maps üzerinde Flyover özelliğine 20 ayrı bölge eklediğini açıkladı. Oldukça gelişmiş bir hizmet vermek isteyen Apple Maps her geçen gün daha da gelişerek harita ölçeğini genişletiyor. Yerleşim yerlerini, doğal uzantıları ve detayları eklediği bu 20 bölge içinde aktif eden Apple, gelişmeye devam ediyor.

Apple-Floyer-Eklenen-Ulkeler

Flyover özelliğine eklenen bu 20 bölgenin hangi eyalet ve ülkelerde olduğu konusunda bir açıklama yapıldı. Buna göre Amerika Birleşik Devletleri, İtalya, İspanya, İrlanda, Avustralya, Fransa, Portekiz, Meksika, Güney Afrika ve Yeni Zelanda için gelen güncelleme pek çok detayı içeriyor. Gerçekçi harita görünümü, 3D görüntü, doğa görünümü gibi özelliklerle eklemiş olduğu bu ülkelere ait 20 bölgeyi aktif bir biçimde göstermeye başladı.

Apple Maps’e eklenen 20 bölge arasında İspanya Badajoz, İtalya Bari, Meksika Chichenİtza, Portekiz Coimbra, Güney Afrika Durban, Fransa Le Mans, Yeni Zelanda Nelson, İrlanda Belfast gibi önemli bölgelerin olması dikkat çekiyor. Özellikle sadece harita bilgisinin yanı sıra tüm detaylarıyla eş zamanlı bir görüntü sunan Apple Maps bu güncellemelerin devam edeceğini de duyurdu.

Eklediği 20 bölgeye ait önemli gelişmeleri de kullanıcılarına aktaran Apple Maps, 3 boyutlu görünüm sayesinde önemli bina açıklamalarını sunuyor. Üzerine gelmeniz halinde bina hakkında açıklayıcı bir metin sizi karşılıyor. Neresi olduğunu öğrenirken binanın görünümünü inceleme şansını da yakalamış oluyorsunuz.

Apple-floyer-yeni-bolgeler