Apple, iPad Mini Ürününü Artık Satmıyor

Apple şuan ki tabletlere ilham olan model iPad Mini ürününü artık satmıyor. 23 Ekim 2012 yılından bu yana satışı süren iPad Mini o zamanın şartlarına göre gerçek anlamda bir devrim yaratmıştı. Çünkü 7.9’’ ekranıyla birçok işlevi avucumuzun içinden yapabiliyorduk. Bu durum herkesin hoşuna gitti ve kısa süre içinde ciddi satış rakamlarına ulaştı.

iPad-mini-artik-satilmayacak

Ancak zaman içerisinde yeni çıkan tabletler, alternatif markalara olunan ilham iPad Mini modelinin ipini çekti. Günümüzde iPad Air üstünlüğü baz alındığında iPad Mini için uzun zamandır bir atak yapılmıyor. En son desteğin kesileceği haberleri kol geziyordu ki Apple resmen ürünü yelpazesinden kaldırdı. Şuan için online Apple Store ve kataloglarının hiçbirinde iPad Mini modeli bulunmuyor. Bunun hakkında resmi ağızdan bir açıklama yapılmamış olsa dahi karşılaştırma çizelgelerinde dahi modeli görmek imkânsız. 4 nesil üretilen tablet modeli için yolun sonunun geldiği gayet açık.

Apple, ürünü kaldırmış olsa dahi birçok tedarikçi ve perakendecide ürünü bulmak halen daha mümkün. Bu durum büyük olasılıkla iPad Mini fiyatlarını yükseltecektir. Ancak bir süre daha almak isteyen kişilerin iPad Mini sahibi olmaları mümkün gibi gözüküyor. Gel gelelim ki kısa süre içerisinde bu perakendecilerinde stoklarının tükeneceği bir gerçek. Buradan anlaşıldığı gibi artık sıfır iPad Mini devri yavaş yavaş kapanıyor ve sadece ikinci el piyasasında bulunabilecek bir tablet haline dönüşüyor.

Apple-iPad-mini-neden-satmayacak