Apple iPhone 6S ve Plus İçin Sızan Ekran Özellikleri

Apple dünyanın en popüler akıllı telefon üreticilerinden birisi. Buna karşın en çok satan iPhone modeline donanım anlamında yatırım yapmaktan hep kaçınıyor. Başa baş yarıştığı modeller baz alındığında ekran, işlemci ve diğer performans detayları olarak bir hayli geride kalıyor. Buna karşın her modeliyle satış rekorları kırmaya devam ediyor. Yeni çıkan iPhone 6 ve iPhone 6 Plus bu konuda biraz zincirleri kırdı. Genişleyen ekran ve daha performans odaklı bir tasarım. Efsaneleşen s serisi içinse iPhone 6S özellikleri sızdırılmaya başlandı.

iPhone-6s

Söylentilere göre iPhone 6S için belirlenen özellikler donanım açısından daha iyi bir noktaya erişecek. Öyle gözüküyor ki Apple rakipleriyle arasında var olan donanım açığının daha fazla açılmasını istemiyor. JDI isimli ekran üreticisiyle devasa bir anlaşma imzalayan Apple, yeni nesil iPhone 6S ve Plus için yüksek ekran çözünürlüğüne sahip siparişler verdi. Buna göre iPhone 6S için full HD ekranlar geleceği kesinleşti. Görüntü çözünürlüğü olarak 2K yani QHD görüntü kalitesine ulaşılması öngörülüyor.

Quad HD ekran çözünürlüğüne sahip iPhone 6S için ayrıca Sony ile anlaşan Apple 12 mega piksellik bir kamera düşünüyor. Bildiğiniz gibi Apple vazgeçmediği düşük mega pikselle son dönemlerde bir hayli eleştiri almıştı. Bu gelişmelerin yanında performans bağlamında ne gibi işlemci ve ram kullanılacağı ise hala merak konusu olarak bekliyor. iPhone 6S için bekleyen birçok teknoloji meraklısı heyecanını bu sızıntılarla dizginliyor.

iPhone-6S-ekran-ozellikleri