Apple Music İle Taylor Swift Gerginliği

Apple, son dönemlerde yaptığı radyo ve müzik yatırımlarıyla ortaya çıkaracağı Apple Music uygulamasını tanıttı. Hatta Spotify için en büyük rakip olacağı konuşulan uygulama için kullanım ücretleri ve kütüphane hazır sayılır. Bu noktada ilk çıkışıyla kullanıcılara bir süre deneme modu verilecek. Bu süre için Apple şirket olarak 3 aylık bir süre herkesin bedava kullanabileceğini açıklamıştı. Sonrasında ise bu 3 ay sanatçılara telif hakkı ödenmeden yayın yapılacağı eklendi.

Taylor-Swift-Apple-Muzik-Gerginligi

İşte tam bu noktada şirket derin bir gerginliğin içinde buldu kendini. Amerika Birleşik Devletleri müzik listelerini alt üst eden Taylor Swift, Twitter üzerinden ve kişisel bloğundan Apple firmasına ateş püskürdü. Başarılı müzisyen ‘Biz sizden bedava iPhone ve iPad istemiyoruz, sizde bizden müziğimizi istemeyin’ şeklinde serzenişte bulundu. Son günlere damga vuran gerginlik sonrasında Apple adına açıklama gecikmedi. Apple başkan yardımcısı Eddy Cue tarafından yapılan açıklamada Twitter üzerinden geldi. ‘Seni duyuyoruz Taylor Swift, Telif hakları ödenecek’ açıklamasının ardından gerginlik tatlıya bağlanmış oldu.

Geçtiğimiz dönemlerde yaşadığı problemlerden ötürü Spotify uygulamasıyla problemler yaşayan Taylor Swift yine gündeme geldi. Platformdan şarkılarını çeken ve aynı davranışı Apple Music içinde yapabileceği konuşulmuştu. Apple Music çıkacağı günden sonra insanların müzik deneyimini geliştirerek çevrimiçi müzik dinlemenin yanında bazı özellikler getireceğini duyuruyor. Ülkemiz içinde hizmete girecek uygulama aylık 9.99 TL karşılığında kullanılabilecek.

Apple-music-Taylor-Swift