Apple Pay, Haritasını Genişletiyor

Apple tarafından yürürlüğe sokulan ödeme yöntemi Apple Pay son dönemlerin popüleri haline geldi. Amerika Birleşik Devletlerinde oldukça fazla kullanılmaya başlanan ve başarıya ulaşan sistem ilk Kanada’da denenmişti. Sonrasında ABD sınırlarında hızla yayılarak genişlemeye devam etti. Artık Apple için iftihar vakti derken okyanus ötesine geçmek için sayılı günler kaldı.

Apple-Pay

Apple hakkında verdiği doğru bilgilerle tanınan 9to5mac bloğunun paylaştığı habere göre Apple Pay Temmuz içerisinde İngiltere’de resmi olarak kullanılmaya başlanacak. Söylentilere göre Apple zaten uzun süredir İngiltere menşeili bankalarla, perakendecilerle ve satış noktalarıyla görüşme halinde. Anlaşmalarda son noktaya gelindi ve artık tamamen sistemin eksikliği söz konusuydu. Artık sistem olarak İngiltere’de görmeye de çok az kaldı. Apple için yeni bir rakip olan Google Pay arkadan sessiz sedasız ilerlerken Apple için dünyaya açılma fikri hızlı olarak yayılabilir. İngiltere’de 14 Temmuz itibariyle kullanılmaya başlanacak olan yeni nesil ödeme sistemi merak uyandırdı.

Buna göre 12 Temmuzda İngiltere’de Apple Pay kullanacak olan firmaların çalışanlarının eğitimi başlayacak. Öncelikle sadece belli servis noktalarında kullanılacak olan sistem zamanla yayılacak. İngiltere için Apple Pay ödeme sisteminin kullanım limiti ilk etapta 20 Paund olarak belirlenmiş. Elbette bu tutar ileride daha da artacak. Bu gelişmeyle birlikte Apple Pay sisteminin diğer Avrupa ülkelerine geçmesi de bir adım kolaylaşmış olacak. Hatta aralarında Türkiye’de olan bu ülkeler için artık geri sayım başladı diyebiliriz.

Apple Pay