Apple Pay Hızla Büyümeye Devam Ediyor

Online ödeme sistemleri gün geçtikçe kendilerini çok daha iyi yerlere getirmeye başladı. Paypal ve Webmoney gibi birçok sistemin üzerine yeni olarak firmaların kendi online ödeme sistemleri ortaya çıktı. En son çıkan sistemlerden birisi ise Apple tarafından geliştirilen mobil ödeme sistemi Apple Pay’dı.

Apple-Pay-Buyuyor

Apple Pay sistemi geçtiğimiz yılın Ekim ayında işlemlere başlamıştı. Apple’ın kendi kullanıcılarına sunduğu bu özellik ile kullandığınız telefon, tablet ve saatler aracılığı ile ödeme işlemlerinizi rahatlıkla yapabiliyorsunuz. Bu hizmet birçok kullanıcı tarafından sevinçle karşılanmıştı. Bu ödeme sistemini kabul eden firmalar da bu konuda oldukça iyi durumda olduklarını söylemişlerdi. En son hakkında haber yapılan başarı hikayesi ise Walgreens firmasından gelmişti. Firma Apple Pay ödemeleri sayesinde mobil ödemelerin yüzde yüz arttığını belirtmişti.

Apple Pay şimdilik sadece Amerika’da hizmette bulunuyor. Buranın dışında farklı ülkelere ne zaman gideceği hakkında tam olarak bir açıklama yapılmıyor ya da bir bilgi bulunmuyor. Firmanın Londra’da bulunan ofisinde özel bir ekibin sadece Apple Pay için çalışmalara başladığı bilgisi elimize gelen haberler arasında. Bunun yanı sıra bir de Çin’de Apple Pay uygulamaları için çalışan arayışına çıkılmış. Apple Pay mühendisi olarak çalışması öngörülen bu kişilerin ilanları yerel firmalar tarafından ilgiyle takip ediliyor. Apple’ın mobil ödeme alanında en büyük ataklarından birisi olan Apple Pay’in gelecekte oldukça başarılı olma ihtimali gerçekten mutluluk verici.

Apple-Pay