Apple Pay, Kasım 2015’de Kanada’da Uygulanacak

Apple uzun zamandır üzerinde çalıştığı ve anlaşmalarını sürdürdüğü Apple Pay ödeme sistemi ile ilgili önemli adımlar atıyor. Wall Street Journal tarafından servis edilen habere göre Apple Kanada menşeili 6 ünlü bankayla masaya oturarak anlaşma sağladı. Tam olarak anlaşmalar bittiğinde büyük bir lansman ile bunu duyuracak.

apple-pay-2015-kasim-kanada

Muhtemelen Kasım 2015 içinde kullanıma açılması planlanan Apple Pay şuan için Amerika Birleşik Devletleri içinde 25 bin banka ve 700 binin üzerinde satış mağazasında aktif olarak kullanılabilecek. Bunun dışında dünya çapında bir açılma politikası üzerine çalışan Apple yetkilileri bir çok bankayla görüşme halinde. Apple Pay ile iPhone 6 ve iPhone 6 Plus kullanıcılarının ilk kullananlar olacağı sonrasında tüm Apple modellerine bu sistemin entegre edileceği bilinen ilk bilgiler arasında yer alıyor. Bu durumda iPhone 6 kullanıcıları oldukça şanslı. Apple Pay ile ödeme işlemlerini kısa yoldan telefonları üzerinden halledebilecek olan kullanıcılar merakla bekliyor.

Apple Pay hakkında birçok soru işareti varken 2015 Kasım ayına kadar bu sorunların nasıl çözülebileceği hala muamma. Örneğin bankaların neye dayanarak Apple Pay cüzdanlarında harcama hakkı tanıyacağı, herkesin bankalar önünde eşit olmadığı gibi konularda hala tartışmalar sürüyor. Kasım’da Kanada üzerinden başlayacak olan etkinleştirme zamanla ilk olarak Amerika daha sonra Avrupa üzerinden tüm dünyada etkili bir ödeme sistemi olacağa benziyor.  Apple Pay muhtemelen 2016 yılı içinde dünya üzerine yayılmış olacak.

apple-pay-ne-zaman-geliyor