Apple Store’da iPhone 6C Sürprizi

Bilindiği gibi Apple yüksek satış rakamlarına ulaştığı iPhone 5 serisine model takviyesi yaptı. iPhone 5c ile ortaya çıkan C serisi birçok özelliğiyle uygun fiyata sunulan bir Apple cihaz olarak tarihe geçti. İlk olarak yapılan açıklamalar ucuz fiyatıyla herkesin iPhone kullanması yönündeyken beklentileri karşıladığı pek söylenemez.

iPhone-6C

Apple tarafından büyük umutlarla üretilen ve orta sınıfa hitap eden 5c sınıfta kaldı. iPhone 5s baz alındığından performans ve donanım yönünden daha aşağıda olan, dış kaplama olarak polikarbon kullanılan cihaz merakla beklenmişti. Buna rağmen uygun fiyat söylemi Apple ile tüketici arasında farklılık gösterdi. Apple için uygun olarak belirtilen fiyat tüketiciye aynı dozda yansımadı. Pahalı bulunan cihaz bekleneni yakalayamadı ve satış grafiğini tutturamayınca c serisine son verileceği açıklandı.

Geçtiğimiz günlerde Apple Store’da var olan bir iPhone 5c fotoğrafı ise piyasayı karıştırmaya yetti. Touch ID ile görsellerde yer alan iPhone 5C akıllara yeni bir c serisi geleceğini getirdi. Çünkü iPhone 5c parmak izi okuma özelliğiyle çıkmamıştı. Görülen tasarımın iPhone 6C’ye ait olduğu söylentiler arasında dolaşırken resmi bir açıklama gelmemesi de dikkat çekti.

Apple tarafından hiçbir açıklama yapılmazken görselin bir grafiker hatası mı yoksa gerçekten yeni bir modelin habercisi mi olduğu kesinlik kazanmadı. Buna rağmen hatırı sayılır bir kitle iPhone 5C yerine iPhone 6C kullanmak istiyor.

iPhone-6c-gorundu