Apple, Swell İle Radyo Sektörünü Domine Edecek

Swell bildiğiniz gibi dünya çapında en büyük radyo uygulamalarından bir tanesi. Apple tarafından geçtiğimiz günlerde 30 Milyon dolar karşılığında satın alındı. Apple son dönemlerde müzikal yatırımlarını üst düzeye çıkararak bu sektörde büyük işler başarmak istediğini kanıtladı. Yapılan açıklamalarda çevrim içi müzik ağı projesini hayata geçireceklerini ve müzik dinleyen insanların büyük çoğunluğunu kontrol altına alacaklarını açıkladılar.

Apple-Swell-nedir

Apple tarafından satın alınan Beats Music bunun ilk adımıydı. Bu adımı Swell takip etti ve herkes tarafından merak edilmeye başlandı. Beats alındıktan sonra Swell’in neden alındığını çözemeyen insanların kafasında birçok soru belirdi. Beats alt yapısıyla Swell’i senkronize ederek kullanıcılara gerek müzik gerekse radyo alanında kesintisiz bir hizmet sunmayı hedefliyor olabilirler. Yapılan yatırımlar her geçen gün artarken aynı zamanda Apple kendi bünyesinde müzik uygulamalarını geliştiriyor. Artık Beats ile Swell geliştirmelerine de başlayarak muhtemelen yakın zamanda ortaya çıkacak. Apple tarafından müzik açılımı onların istediği şekilde sonuçlanır mı büyük merak konusu. Ancak uzmanlara göre Apple yine başarılı bir girişim gerçekleştirecek.

2015 yılının son çeyreğinde Apple Swell’i tamamen entegre bir biçimde istediği düzene sokacak. Apple cephesine yakın kaynaklardan sızan bilgilere göre Beats Music uygulamasının aksine Swell ücretsiz olacak. Tabi bunlar şuan için sadece varsayım ve sızıntı. Gerçek ve nitelikli bilgiler doğrultusunda Apple tarafından ne zaman bir açıklama gelir şuan bilinmiyor.

Apple-Swell