Apple Titan Adında Elektrikli Otomobil Üretecek!

apple-titan-adinda-elektrikli-arac-uretecek

Apple dünya piyasasında çok farklı bir boyuta geçiş yapacak. Gizli şekilde yürütülen projede, Titan adında elektrikli otomobil üreteceği ortaya çıktı.

Apple’ın bu hamlesi aslında Google’ın 8 farklı robotik şirketini satın almasından sonra gerçekleşti. Google bu sistemle birlikte sürücüsü olmayan araç üretimi konusunda çalışmalara başladı. Apple da rakibini yakın takibe almak için Titan isimli elektrik araç üretme kararı aldı.

Apple’ın bu büyük projesi şimdiden hayranlarını heyecanlandırmaya başladı. Apple elektrikli araç üretimi için özel metal üretimleri, batarya konusunda çalışmalar ve robotik faaliyetlerine başladı. Proje, Tim Cook’a sunuldu ve o da bunu onayladı. Bu iş için eski bir Ford çalışanı olan Steve Zadesky görevin başına geldi. Ayrıca Apple daha birçok ismi de bu proje kapsamına dahil etti. Mercedes markasının önemli çalışanlarının yanı sıra, Ford elektrikli araç üretiminden ismini vermediği kişiler ile anlaştığı da biliniyor.

Apple elektrikli araç için öyle net bir bilgi yok, yalnız sürücüsüz bir model olacağı düşünülüyor, bunda da Google’ın hamlesi etkili olmuş gibi görünüyor. Eğer araç üretimini geçtiğimiz yıl yapıp piyasa sürselerdi 100 Milyon Dolar üzerinde zarar edeceklerdi.

Tim Cook herkes tarafından çevreci biri olarak bilinir, hatta bu nedenle Solar Çiftlik kurdurmuş ve 850.000.000 Dolar para harcanmıştı. Bu yüzden Apple’ın elektrikli araç üreteceği söylense de aslında altında farklı bir neden yatıyor.

Apple firmasının efsane ismi Steve Jobs 4 sene evvel hayatını kaybetmişti ve bu fikrin de ona ait olduğu söyleniyor. Hatta bazı Apple yöneticilerinin söylediğine göre, Steve Jobs şimdi yaşasaydı piyasada iCar isimli araçları görebilirdik. Arabaların tasarım açısından insanların kendini gösterdiği en önemli nokta olması da Apple’ın neden böyle bir işe kalkıştığının nedenini gösteriyor.

apple-araba-uretecek-mi