Apple Watch AppStore Yayında

apple-watch-appstore-yayinda
Apple Watch resmi olarak satışa çıktıktan sonra yavaş yavaş AppStore üzerinde değişimler görmeye başladık. AppStore içinde Apple Watch için kullanılabilecek uygulamaların uyumlu versiyonları yer almaya başladı. Bu uygulamalar yavaş yavaş çoğalırken kısa zaman içinde iOS uyumlu uygulamaların tamamının Apple Watch ile uyumlu hale gelmesi bekleniyor.

Apple Watch uyumlu uygulamalar Apple Store üzerinden yayınlanırken dikkat çeken uygulamalar şu şekilde yer aldı. Başta Twitter ve WeChat olmak üzere Evertone, Target, Expedia, DarkSky gibi birçok gelişmiş uygulama artık Apple Watch ile uyumlu. Apple firmasının ürettiği üstün özelliklere sahip saat ile artık yaşam fonksiyonlarımız ufak bir bilek cihazıyla kontrol edilebilecek.

Bir telefon hatta bir tabletin yapabildiği işlemleri yapabilmemize olanak veren Apple Watch teknolojinin geldiği son nokta diyebiliriz. AppStore üzerinde verilen Apple Watch uygulamalarından Twitter ile sosyal ağda dolaşırken, WeChat ile arkadaşlarınızla sohbet etmeniz mümkün. Evernote uygulaması Apple Watch ile notlar almamıza, Expedia harita ve yolculuk detaylarımızı paylaşmamıza, Target ile alışveriş konusunda her şeyi çözebilmemize olanak veriyor.

Apple Watch ile uyumlu uygulamaların AppStore üzerinde yerini alması belli bir süre zarfında tamamlanacak. iOS uyumlu tüm uygulamaların bu zaman zarfında Apple Watch ile kullanılır duruma gelmesi bekleniyor. Satışa çıktığı ülkelerde gerçekleşen satış grafiğine göre bu sürenin daha hızlı işleyebilmesi mümkün. Aynı zamanda Apple Watch ile yapılabileceklerin sınırının olmaması özel uygulamaların geliştirilmesine de olanak veriyor.

apple-watch-apple-store-da-yayinda