Apple Watch Artık Mercedes Modellerine Uyumlu Olacak

Apple Watch teknolojinin geldiği en son noktalardan birisi olarak nitelendirilebilir. Sonuç olarak giyilebilir teknoloji olarak adlandırılıyor. Apple tarafından üretilen bu ürünün tek dezavantajı şarjının çok kısa sürede bitiyor olması. Gelecek zamanlarda bu konuya çözüm bulunduğundan gerçekten oldukça işlevsel olduğu konusunda herkes hemfikir olabilecek.

Apple-Watch-Uyumlu-Mercedes-Modelleri

CarPlay uygulamasına destek veren iki firma Apple ve Mercedes sektörlerinin devleri. Ortak bir işe imza atarak yeni nesil teknoloji ve yeni nesil arabaları birleştiriyorlar. Bu ortaklığa göre Mercedes yeni nesil S ve C serisi Apple Watch uyumlu bir sistemle satılacak. Üçüncü parti bir yazılım sayesinde bağlantısı sağlanacak olan bir Apple Watch araçta direk olarak kullanılabilecek. Multimedya sistemlerinin kontrolü, navigasyon ve harita, anlık bilgiler ve ihtiyaçların karşılanması, ödeme kolaylıkları ile beraber en son nereye park edildiğini gösteren birçok kolaylık sağlayan uygulamanın önü açılacak. Sesle kontrol özelliğiyle telefon görüşmeleri araç kullanırken daha güvenli hale gelecek. Sadece yeni çıkacak olan modellerde var olacak bu özellik oldukça ilgi çekti.

Apple Watch bu destekle Mercedes’in alt model araçlarında kullanılabilecek mi sorusu ise tam bir muamma. Hiçbir açıklama yapılmayan konu hakkında pek umut olduğu söylenemez. Yeni bir satış reformu olarak düşünürsek eski modellere bu özelliğin gelmesi imkânsız. Apple ve Mercedes teknolojide oldukça büyük bir adım atarak belki daha büyük işlerin önünü açacaklar.

Apple-Watch-Mercedes