Apple Watch, Cilt Yanığına Sebep Oluyor Haberleri

Geçtiğimiz günlerde Twitter üzerinden yapılan bir gönderi sonrasında bu haber yayılmaya başlamıştı. Üzerine binlerce insanın tepkisi, üzerine koyularak anlatılan hikayeler eklenince işin içinden çıkılamaz bir hale geldi. Durum hakkında henüz bir açıklama ya da çalışma yapmayan Apple ne zaman bir atılım yapacak merak ediliyor.

Apple-Watch-cilt-yanigi

PaulaCerutti isimli vatandaş tarafından atılan tweet ortalığı karıştırmaya yetti. Sadece bahsi geçen konuyla ilgili binlerce kişinin desteklemesi üzerine Cerutti Apple yetkililerini aradı. Kendisiyle ilgilenilmediğini belirten şahıs Twitter hesabından bir sonraki gün kolunda su kabarcıkları oluştuğunu anlatarak bir fotoğraf paylaştı. Gerçekten saatin temas ettiği yüzeyde yanık izleri oluşmuş olması şaşkınlıkla karşılandı. Aynı fotoğrafa benzer ve konudan şikayetçi insanların çoğalmasıyla Fusion tarafından bir rapor hazırlandı. Ne denli doğru bir kullanım sonucu böyle bir problem yaşandığı konusunda çalışmalar başlatıldı. Apple Watch cilde zarar veriyor mu konusu tekrardan gündeme oturdu.

Apple Watch daha piyasaya sürülmeden önce bu konular tartışılarak Apple tarafından açıklamalar yapılmaya mecbur bırakılmıştı. Çünkü daha önceden piyasaya sürülen LG G Wearkullanıcılarının bileklerinde yanma hissi ve cilt aşınmaları gözlemlenmişti. Dolayısıyla insanlar daha tepkili baktıkları Apple Watch için somut detaylar istiyorlardı. Apple insanları ikna etmiş olsa dahi bugün yaşanan bu sorunlar aynı şüphenin başlangıcı olabilir. Tam Apple Watch 2 ürünün çıkışına doğru çok büyük bir problem ve Apple cephesinden hala bir açıklama bekleniyor.