Apple Watch Güncelleme Sorunu Üzdü

Apple Watch firmanın ürettiği ilk akıllı saat. Şüphesiz dünyanın da en teknolojik saati denilebilir. Uygulamaları, yapabildikleri ve işlevleriyle son derece muazzam sonuçlar verebilen ürün satışa çıkmasıyla patladı diyebiliriz. Herkes tarafından merak konusu olduğu için kısa sürede çok fazla sayıda satıldı. Geçtiğimiz günlerde ise Apple Watch için ilk sistem güncellemesi geldi.

Apple-Watch-Guncelleme-problemi

Güncelleme sonrasında Apple Watch kullanıcılarının birçoğu memnuniyet duydukları halde bazı kullanıcılar çeşitli sorunlar olduğundan yakındı. Türkçe dil desteğinin de eklendiği bu güncelleme ile saati geliştirilmeye devam ediyor. Her geçen gün daha işlevsel hale gelmesi için yeni güncelleştirmeler için çalışılsa da son güncelleme işleminde ortaya çıkan sorun kullanıcıları üzdü.

Bir kullanıcının paylaştığı görselle kanıtlanan hata kabul edildi ve bir sonraki güncellemede düzeltileceği söylendi. Belirli aralıklarla kalp ritminizi ölçen Apple Watch güncelleme sonrası periyodlar arasında farklılıklar göstermeye başlamış. 10 dakikada bir ölçüme ayarlı olan cihaz belli bir süre sonra bu süreyi kendine göre arttırabiliyor ya da düşürebiliyor. Bazen daha kısa aralıklarla ölçüm yaparken bazen çok uzun aralıklara yayıyor.

Apple Watch güncellemeleri yazılım yönünden oldukça önemli. Çünkü Apple tarafından aktif edilecek tüm özellikler bu yazılım güncellemeleriyle var olacak. O yüzden merakla beklenen ve hataların çözümünü içeren Apple update beklenmeye başlandı. Apple Watch kullanıcıları gördükleri diğer hataları da Apple tarafına ileterek çözüm bekliyor.

Apple-Watch-Guncelleme