Apple Watch İçin Sahte Ürünlere Dikkat Duyurusu

Apple Watch satışa çıktığı günden beri dünya üzerinde çok sık konuşuluyor. Ayrıca ciddi satış rakamlarıyla satış haritasını genişleterek Apple firmasının ciddi bir gelir kaynağı olma yolunda ilerliyor. İlk giyilebilen teknoloji diye tanımlanan ürün hakkında sahte uyarısı yapılmaya başlandı. Çinlilerin iPhone ve iPad klonları yaparak sattığını hepimiz biliyoruz. Bedava ve açık kaynak kodlu Android ile satışa sundukları bu klonlara yeni eklenen kurban Apple Watch oldu.

fake-sahte-apple-watch

Şuan piyasada gezen 5 adet birebir Apple Watch klon türü var. Bu türlerin hepsi birebir benziyor ve kalitesine göre ayrılıyor. Yani yolda birinin kolunda görürseniz hemen Apple Watch sanmayın. Hele satın almayı düşünüyorsanız iki kere düşünün ve orijinal ürün olduğuna emin olun. Bunu anlamak işletim sistemine bakmak kadar kolay ki klon Apple Watch Android ile çalışıyor.

Android telefonlar ile senkronize edilen bu sahte ürünlerin içyapısı ve dışı aynı olsa da aynı fonksiyonları taşımadığı bilindik bir gerçek. Görüntü açısından aynısı olsa bile iç özelliklerine kesinlikle ulaşamazsınız. Dolayısıyla ürünün sağlığa ne denli zararlı olabileceği konusunda bir düşünmenizi tavsiye ederim. Belki piyasa fiyatının beşte birine elde edebileceğiniz bu sahte ürünler görüntü dışında bir artı katmayacaktır size. Dayanıksız olduğunu anlamamanız için ortada hiçbir sebep yok. Eğer bir Apple Watch sahibi olmak istiyorsanız yakın zamanda Türkiye pazarına girme ihtimali bulunuyor. Bu yüzden biraz bekleyin derim.

Klon-Apple-Watch