Apple Watch İçin Watch OS 2 Avantajları

Apple geçtiğimiz günlerde iOS 9’u duyurarak meraklı bekleyişi sona erdirdi. Ancak birde son cihazı Apple Watch için geliştirdiği Watch OS için işletim sistemi güncellemesinin haberini verdi. İlk güncellemenin Nisan ayında geldiğini hatırlarsınız. Çeşitli hata düzeltmeleri, yeni eklentiler ve özellik zenginleştirmesi olan bu güncellemeyi ikincisi takip etti. Bu sefer Watch OS 2 güncellemesiyle daha etkin bir kullanım mümkün olacak.

watch-os-2-avantaj

Watch OS 2 ile Photo Face eklentisi ilk dikkat çeken yenilik oldu. Bu sayede kullanıcılar arka plana kendilerine ait fotoğraflar çekebilecek ve koyabilecek. Ayrıca artık Watch üzerinden arama mümkün. Siri ve mikrofon kullanan servislerin geliştirilmesiyle beraber mail ve yazışmalar cevaplanabilecek. iPhone için geliştirilmiş iOS 9 ile gelen harita servisi Apple Watch içinde geçerli sayılıyor. Aynı sistemi kullanabilecekler. Harita sayesinde yol tarifi ve şehir görünümü için navigasyon görevi görebilecek. Saatin şarj olduğu dönemde masa üzerinde alarm etkinliği iyileştirildi.

Apple Watch OS 2 için en sevindirici yenilik ise artık Watch için özel uygulamaların geliştirilebiliyor olacağı. Bunun gerçekleşmesi için Apple geliştiricilere Watch OS 2 Beta sürümünü dağıttı bile. Resmi geliştiriciler tarafından iPhone uygulamalarını kullanan Watch için özel uygulamalar tasarlanacak. Belki de uzun bir zamanı kapsayacak olan bu değişim zamanla internet bağlantısı ve Watch işlevlerini kullanarak birçok özel uygulamanın piyasaya çıkmasını sağlayacak.

watch-os2