Apple Watch Satışı Mağazalar Üzerinden Genişliyor

Apple Watch satışları için mağazalardan yapılacağı söylentisi bir süredir gündemde. Ancak buna karşın net bir bilgi ve tarih belirtilmiyordu. Yapılan açıklamalarda Haziran ayı içerisinde başlanacak olan satışlar stoklarla sınırlı olacakmış. Fiziki Apple mağazalarından temin edebileceğiniz sınırlı sayıda Apple Watch bu ay içerisinde sizin olabilecek.

Apple-Watch-magaza

Apple Store üzerinden satışa çıkarılacak olan Apple Watch akıllı saatlerin stoklarla sınırlı olması yine uzun kuyruklara yol açabilir. Yani elimizi kolumuzu sallayarak gidip bir saat almamız mümkün olmayacak. İlk davrananların sahip olabileceği bir ürün olarak kalmaya devam edecek. İşin daha kötü yanı ise Türkiye için Haziran ayının net satış zamanı olarak açıklandığını biliyoruz. Fakat bu konuda hala daha bir açıklama ve onaylama gelmedi. Dolayısıyla büyük ölçüde ülkemizde Apple Watch satışları yaz sonuna doğru başlayacak gibi gözüküyor. Genel olarak Sport modelinin satılacağı ürünün ne kadar geniş bir stok hacmine sahip olacağı ise bilinmiyor.

Apple Watch saatlerin mağazalar üzerinden stoklar dahilinde de olsa satışa başlanması üretimin hızlanarak devam ettiğinin göstergesidir. Bu durumda önümüzdeki dönemlerde daha çok Apple Watch satışa çıkacak diyebiliriz. Bir süre önceye kadar sadece sanal mağazadan satılan ve bazı ülkeler tarafından sipariş edilebilen ürün daha geniş bir pazara yayılıyor. Böylece geniş kitlelere ulaşırken üretim hacmini de artırıyor. Yakın gelecekte ülkemizde de yaygın bir satış ağına ulaşmasını bekliyoruz.

apple-watch-buyuyor