Apple Watch, Wii Kumandası Olarak Kullanıldı

Apple tarafından üretilmiş giyilebilir teknoloji ürünü akıllı saat Apple Watch harikalar yaratmaya devam ediyor. Geliştirilen işletim sistemi Watch OS 2’nin yayınlanmasıyla tüm uygulama erişimleri aktif hale geldi. Dolayısıyla geliştiriciler 3.parti uygulamaları artık saat üzerinde çalıştırabiliyorlar. Geçtiğimiz günlerde Flappy Bird oynayan, Mac OS sürümü çalıştıran kişilere rastlamıştık. Şimdi ise tıpkı bir Joystick gibi kullanıldığını görüyoruz.

Apple-Watch-Wii-Kumandasi

Rolocule Games tarafından yapılan bu uygulama sayesinde akıllı saati kolumuza takarak oyun oynayabiliyoruz. Bowling oyunu üzerinde denenen ve test işlemleri süren uygulama gerçekten göz dolduruyor. Wii kumandası yerine bu uygulama sayesinde Apple Watch kullanarak oyunu uzaktan oynamanın keyfine varabileceğiz. Bu noktada Apple TV kullanımının zorunlu olduğunu hatırlatmakta fayda var.

Geliştirilen uygulamanın bir süre test aşamasında kalarak kullanıcılara sunulmasının mümkün olmadığı açıklandı. Ancak ilerleyen zamanlarda farklı alternatiflerle zenginleştirilerek kullanıcılar için oyun deneyimini arttırmak adına AppStore üzerinden sunulabileceği belirtildi.

Apple Watch ile yapılabileceklerin sınırının olmadığı WWDC fuarında açıklanmıştı. Bununla beraber Watch OS 2 ile gelen özgürlük geliştiricilere ilham verdi. Gelecek günlerde bu muazzam akıllı saat ile karşımıza ne gibi yenilikler çıkacağının net bir bilgisi yok. Ancak geliştiricilerin bizleri şaşırtmaya devam edeceğine herkes kesin gözüyle bakıyor. Rolocule Games YouTube kanalından yayınlanan 14 saniyelik video, Apple Watch ile oynanan oyunun test aşamasından bir kesit sunuyor.

Wii-kumandasi-Apple-Watch