Apple WWDC 2015

Apple WWDC yani World Wide Developers Conference için merakla beklenen tarihi açıkladı. 2015 yılında San Francisco’da yapılacak olan WWDC 2015 8-12 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek. Apple bu konferansta 1000’in üzerinde geliştirici ve 100e yakın laboratuvar ortamıyla gelecek planlarından, gelecek teknolojiye kadar birçok konuda söz sahibi olacağını duyurdu. Öncelikle iOS ve OS X üzerine geleceğe dair bir takım bilgiler vereceği bariz belli oldu.

apple-wwdc-2015

Apple WWDC için başvurular arasından rastlantısal olarak seçtiği geliştiricilerle bir arada olacak. Katılamayanlar içinse sürekli güncel canlı yayın akışı sağlanacak. iOS 9’unda duyurulmasının beklendiği konferansta iOS ve Mac üzerine yapılabilecek yeni atılımlar ve uygulamalar üzerine derin bir tartışma olacak gibi gözüküyor. iPhone, iPad, iWatch gibi ürünlerin geliştirilmesi için belirtilen bilgilerin paylaşılacağı konferansa davetiye sistemi getirildi. Teknoloji namına oldukça önemli olan bu konferans kayıtlı geliştiricilerin formu imzalamalarıyla katılma hakkına sahip olabileceği anlamına geliyor.

Apple World Wide Developers Conference için ülkemizden başvuracak olan adaylar için belirtmekte fayda var. Yaklaşık 1600€ gibi bir meblağa gidip katılabiliyorsunuz tüm masraflarınızla. Apple tarafından yapılan açıklama App Store’un çok değişik bir düzende işlediğini ve binlerce insana iş imkânı sunduğunu belirtti. Buna karşın yeni diller, yeni işletim sistemi sürümleri ve çok daha yeni uygulamalarla App Store daha faydalı bir platform haline getirilebilecek. Bunun için Apple tüm mühendisleri ve çalışanlarıyla WWDC 2015’te ter akıtacak.

wwdc-2015-apple-haberleri