Apple, Yeni Aksesuarı Lightning Dock’u Satışa Çıkardı

Apple, yeni çıktığı zamanlarda iPhone 4 ile başlattığı Lightning Dock aksesuarının geliştirilmesine devam ediyor. Temel anlamda masaüstü şarj ünitesi olarak tanımlayabileceğimiz ürün tüm serilerde uyumlu olarak satışa çıkmıştı. iPhone 6 ve iPhone 6 Plus satışa çıktıktan sonra gözler Dock ürününün ne zaman çıkacağına çevrildi. Ufak bir bekleyişin ardından geçtiğimiz günlerde Apple tarafından yeni nesil Lightning Dock duyuruldu.

iphone-6-lighting-dock

Lightning Dock iPhone 4’ün ardından iPhone 5 ve 5s modelleri içinde çıkarılmıştı. Oldukça kullanışlı bir ürün olduğu için herkes tarafından sevilerek satın alındı. Meraklı bekleyişin ardından yeni nesil iPhone6 ve geniş ekranlı iPhone 6 Plus için Lightning Dock ürünü Apple Store’a eklendi. Satış fiyatı olarak 139 TL’ye sunulan ürün büyük ilgi gördü.

Çalıştığınız ya da genelde vakit geçirdiğiniz yer bir masaysa ve sürekli olarak iPhone cihazınızı şarj etme gereği hissediyorsanız ürün tam size göre. Ürünü cihazın üzerine oturtuyorsunuz ve şarj olmaya başlıyor. Dik konumda duran cihaz aynı zamanda arayan kişilerin ya da gelen bildirimlerin direk görülmesini sağlıyor. Masanızın üzerinde çok şık bir duruş sergileyen Dock ürünü en kullanışlı Apple aksesuarlarından birisi.

Lightning Dock yine önceki modellerinde olduğu gibi üzerinde bir kulaklık girişi bulunduruyor. Ayrıca kanatları olmadığı için önceki sürüm tüm iPhone cihazlarla uyumlu halde üretilmiş.

iphone-6-plus-lighting-dock