Apple’dan Yeni Mikro Site “Everything Changes With iPad”

Apple iPad, Apple firmasının bugüne kadar geliştirdiği en yenilikçi ve başarılı ürünlerinden birisidir. Bu başarılı ürün ilk olarak Ocak 2010 tarihinde Steve Jobs tarafından herkese duyurulmuştu. O zaman bütün herkes bu ürün hakkında oldukça heyecanlanmıştı. Bu yeni ürünün nasıl bir şey olacağı herkesin kafasındaydı. Bu merak ve istek sonunda ilk satışlar beklenenin de üzerinde oldu. Firma bu ürün ile mükemmel bir yükseliş grafiği yakaladı.

Apple-yeni-mikro-site

Apple’ın iPad satışları maalesef ki son birkaç yılda düşmeye başladı. Başlarda gösterilen etkinin gittikçe azaldığı ve firmanın kan kaybettiği görülmeye başlandı.  Geçen yılın son çeyreğine göre oranlandığında bu yılın ilk çeyreğinde satılan iPad sayısı %25 oranında azalmıştı. Business Insider’ın haberinde belirttiği bu durum Apple’ın ne kadar sıkıntılı bir durum yaşadığının kanıtıydı.

Apple bu durum için yine yenilikçi bir yaklaşım sergiledi ve bir mikro site açtı. Bu site için bir de açılış mesajı sunulmuştu. Bu mesajda Apple iPad’in her şeyi değiştirebileceği bu ürün ile yeni projelere başlayabileceğiniz, yeni yetenekler elde edebileceğiniz ve yeni hobiler elde edebileceğiniz yazılıydı. Oldukça etkili ve başarılı bir site olan bu mikro sitede ayrıca bir de video yayınlanıyor. Apple iPad’in hayatımızın her anında nasıl iyi bir alet olabileceği ile ilgili bu video da oldukça etkileyici olmuş. Herkesin her zaman kullanabileceği bir cihaz olduğunun altının çizildiği bu video sitenin temel amacını içeriyor.

Everything-changes-with-ipad