Home Tuşu Olmayan Bir iPhone Modeli Üretilecek

Apple son dönemlerde şirket bünyesine kazandırdığı çeşitli şirketlerle çalışmalarını hızlandırdı. Farklı grup ve alanlarda faaliyet gösteren bu işletmeler üzerinden yapılan çalışmalar ortaya neler çıkaracak merak konusu olmaya başladı. Tayvan menşeili Digitimes tarafından ortaya atılan iddia ise home tuşu olmayan bir iPhone modeliyle ilgili. Aslına bakarsanız aslı olmayan bir iddia demek yanlış olur.

home-tusu-olmayan-iPhone

iPhone modellerini geliştirmeyi sürdüren Apple, bir süredir parmak izi okuyucu üzerine çalışıyor ve ekran entegrasyonunu yapma konusunda büyük yol kat etti. Bu noktada Apple tarafından home tuşunun tamamen kaldırılması mümkün gibi gözüküyor. Çünkü tedarikçiler tarafından yapılan açıklamalarda hem görüntü birimlerini hem dokunmatik ekranı kontrol edebilecek bir teknolojiden bahsedilmişti. Home tuşu olmayan iPhone modelinin kazancı kasanın değişmeden ekranın daha büyük olması olacak. Yani tahminen biraz genişleyecek olan cihazın ekranı alta kadar inecek. Böylece klasik bir iPhone modelinin boyutları aynı kalırken ekran boyutu 5.5’’ boyutlarına ulaşabilecek.

Üzerine çalışılan ekran tipinin ne yazık ki henüz ne patenti alındı, nede resmi bir açıklama yapıldı. Dolayısıyla uzmanlar tarafından böyle bir işlemin 2017 yılından önce yapılmasının öngörülmediği vurgulanıyor. iPhone 6s modelinde bunu düşünmenin hayalden farksız olduğunu ileten uzmanlar belki iPhone 7s için düşünülebileceğini söylüyor. Apple cephesinde sessiz sedasız süren çalışmalar ise bu teknolojinin ne zaman elle tutulur düzeye geleceğini açıklamamakta kararlı.

home-tussuz-iPhone