İOS 8.2 Yayınlandı Nasıl İndirilir ve Yüklenir

ios-8.2-ne-zaman-yayinlandi-nasil-indirilir-yuklenir

iOS her sürümünde hataları düzeltip bir yenisini kullanıcılarına sunuyor. iOS 8.2 kısa bir süre önce yayınlandı. Peki, nasıl indirilir, yüklenir ?

iOS 8.2 Ne Zaman Yayınlandı

Apple, iOS 8.2 sürümünün betasını Kasım 2014 ayın bizlere tanıtmıştı. iOS 8.2 tam sürümünü kullanıcılara sunmak için 9 Mart 2015 tarihini beklediler. Bunun nedeni ise Apple’ın yeni ürünü olan akıllı saati Apple Watch tanıtımını beklemesi oldu. Tabi, tek getirdiği yenilik bu değildi, özellikle sağlık uygulamaları hakkında ciddi yenilikler geldi. iOS 8.2 içeriği hakkında sizlere geniş bilgiyi bir sonraki yazımızda ileteceğiz.

iOS 8.2 Nasıl İndirilir ve Yüklenir

Öncelikle telefonunuzun ana sayfasındaki ayarlar kısmına tıklayın, ardından genel yazan yere geçin, ikinci sırada yazılım güncelleme yazar, tıkladıktan sonra güncellemeler denetlenir ve mevcut yeni bir sürüm varsa karşınıza gelir. iOS 8.2 versiyonunu yüklemediyseniz karşınıza gelecektir. Şarjınızın tam olduğundan ve kablosuz internete bağlı olduğunuzdan emin olun. Bizim tavsiyemiz Apple iOS sürümlerini güncellerken telefonunuzu şarj kablosuz ile birlikte bilgisayarınıza bağladıktan sonra iTunes üzerinden indirmeniz olacak. Hem daha hızlı, hem daha güvenilir olacaktır.

iTunes üzerinden iOS versiyonlarını güncellemek için, cihazınızı bilgisayarınıza bağlayın, iTunes programını çalıştırın, cihazınız bağlandıktan sonra özet kısmına tıklayın, güncellemeleri denetle dedikten sonra yeni sürümü yükleyin. Akıllı telefon veya tabletinizde 500 Megabayt yer olduğundan emin olun.