iOS 8.3 Beta 4. Sürümü Yayınlandı! Yenilikleri Nelerdir?

ios-8.3-4-beta-ozellikleri

Apple tarafından iOS 8.3 4. Beta sürümü de yayılandı. Peki, yeni güncelleme sonrasında iOS 8.3 yenilikleri, değişiklikleri nelerdir?

iPhone ve iPad kullanıcıları olarak iOS 8.2 versiyonunu yeni indirdik, Apple ise iOS 8.3’ün 4. Betasını bile yayınlandı. Güncellemenin bir önceki serisinde özellikle mesajlaşma konusunda önem arz eden Emoji özelliği için çeşitli çalışmalar yapılmıştı.

Bu Emojiler içinde, değişik ırklar, çeşitli renkler, birçok ülkenin bayrakları ve iPhone, iMac, Apple Watch hakkında Emojiler eklenerek büyük çeşitlilik sunulmuştu. Bunların haricinde kablo bağlantısı gerektirmeyen CarPlay, Gmail ile ilgili çeşitli geliştirmeler, Apple Pay ve Siri için gelen farklı dil destekleri, mesajlara özel olarak filtreleme özelliği, Safari üzerinde yenilikler de 3. Betadaki diğer gelişmelerdi.

iOS 8.3 4. Beta sürümü ile birlikte iCloud Photo Library üzerinde yer alan Beta simgesi ortadan kaldırılmış. Ayrıca, Apple Beats Electronics şirketini satın almıştı, bunun üzerine Radyo üstüne bir takım geliştirmeler bekleniyordu ama maalesef olmamıştı. Apple iOS 8.4 ile müzik servislerine iOS’a ekleyeceği düşünülüyor.

iOS 8.3 4. Beta sürümünde kayda değer bir şey yok, zaten milleti şaşırtan da Apple gibi bir markanın en ufak şeyde beta sürümü çıkarması çok yadırganmıştı. Biz niye beta sürümü indiremiyoruz diye düşünüyorsanız, sadece geliştiricilere açık olduğunu belirtmek isteriz.

ios-8.3-yeni-beta-surumu