iOS 8.4 Hataları Can Sıkmaya Başladı

Apple mobil işletim sistemi iOS 8.4 sürümünü yayınladı. Fakat iOS 9 beta öncesinde son derece sorunlu bir sürecin başlangıcı oldu. Çünkü yoğun bir düzeltme ve iyileştirme temposunun ardından kullanıcıların şikayetleri bitmek tükenmek bilmiyor. iOS 8.4 kullananlar karşılaştıkları sorunları yazarak Apple tarafından duyulmayı umut ediyor.

iOS-8.4-hatalari

iOS 8.4 sorunları ilk olarak iPadler için yaşandı. iPad ekranlarının yatay olmamasının ardından gelen yeni nesil güç tasarrufunun daha çok şarj götürdüğü ortaya çıktı. Herkesin şarj sıkıntısı varken üzerine birde bu eklenmiş oldu. Tam bunlarla sınırlı olduğu düşünülürken daha farklı şikayetler aldı yürüdü. Örneğin Wifi sunucusunda iOS 8.4 ile yaşanan sorunlar bulunuyor. Bazı ağlara bağlanamama problemi en sık görüleni. Uyku moduna alınan cihazda sürekli Wifi ağı arama sorunu şarj tüketimini fazlasıyla etkiliyor. iPhone cihazlarda ilk kez mavi ekran görünen, donma ve kapanmalara rastlanan sürüm olarak tarihe geçmiş durumda. Apple ID ile giriş yapamayanlar ve VPN kullanıcılarının yaşadığı uygulamalara erişim sıkıntısı ise can sıkıcı diğer problemler.

iOS 8.4 problemleri iOS 9 için final sürümü yayınlandığında ortadan kalkmış olur mu bilinmiyor. Çünkü iOS 8.5 çıkmayacak. Artık yeni bir seriye geçecek olan işletim sisteminin betasında da buna benzer sorunlar var ancak bunlar düzeltilmeye çalışılıyor. Dolayısıyla 8.4 için düzeltme geleceği düşünülmüyor. Ayrıca bu sorunlar sadece iPhone 6 için değil iPhone 5s, 5 ve 4s kullanıcılarının da başına bela oldu.

iOS-8.4-sorunlari