iOS 8.4 Yenilenen Apple Müzik Uygulaması

Apple daha yeni yayınladığı iOS 8.3’ün ardından hız kesmiyor. Daha günler geçmesine rağmen hemen geliştirici merkezinde sadece kayıtlı geliştiricilere açık bir biçimde iOS 8.4’ün betasını yayınladı. Geliştiricileriyle beraber kaydedilen sürüm notlarına bağlı olarak hata ayıklamayı amaçlayan Apple hep güncel kalmaya çalışıyor.

iOS-8.4-Apple-muzik-uygulamasi

iOS 8.4’ün en dikkat çekici açıklaması değişen ve yeniden şekillenen müzik uygulaması oldu. Herkes yeni tasarımı ve eklenecek özellikleri son derece merak ediyor.

Apple tarafından aktarılan notlara göre daha gelişmiş bir alt yazı, şarkı sözü, sanatçı profili menüsü bizleri bekliyor. Yine daha kolay düzenlenebilir listeler, tür ve özel gruplara ayrılmış oynatma listeleri gibi detaylar dikkat çekiyor.

Daha geniş çaplı bir müzik arama motoruna sahip olacak yeni uygulama ile iTunes radyo üzerinden yeni müziklerin keşfi, satın alınması ve dinlenilmesi daha basit bir şekle indirgenmiş. Görsel nitelik olarak ciddi yapısını bozmadan üzerine eklenecek bir takım değişiklikler beklenenler arasında.

Ancak iOS 8.4’ün henüz geliştiricilere beta olarak açılmasının sebebi içinde var olan hataların çözümlenmesidir. Örneğin iOS 8.4 için müzik uygulamasının bir çok eksiği bulunuyor. Bunların en basiti ekranı yatay konuma getirdiğimizde uygulamanın kendini sonlandırmasıdır. Aynı zamanda arka planda çalmayan uygulama var olan oynatma listelerini silmeyi ve düzenlemeyi engelliyor.

 Tüm bu sorunların çözümü şuan meşgul olan Apple geliştiricilerinin elinde. Yakın zamanda iOS 8.4’ü Apple Store’da görürsek şaşırmam.

iOS-8.4-Beats-muzik-hizmeti