iPad Plus Söylentileri Doğru mu?

Apple tarafından üretilen ve en çok satan tabletlerden birisi olan iPad cihazı içinde daha geniş ekranlı bir konsept üretileceği söyleniyor. Şuanda sadece söylenti noktasında kalan, fakat sızıntılara göre çok büyük performans sağlayacak olan bir cihaz üzerinde çalışmalar sürüyormuş. Özellikleri bakımından piyasada ki tabletlerin çok üzerinde yer alabilecek olan bu ürünü Apple üretip satışa çıkaracak mı merak konusu.

iPad-Plus-gercek-mi

iPad Plus için gelen bilgiler şu şekilde dile getiriliyor. Öncelikle 7mm incelikle en ince tabletlerden birisi olacak. Özellikleri bu kadar yüksekken bu incelik akıllara zarar boyutta denilebilir. A8X işlemciyle yüksek bir performans amaçlayan Apple görüntü birimlerini de çok fazla önemsemiş. 12.9’’ bir ekranla 2K görüntü kalitesine erişeceği söyleniyor. 2 GB Ram ile iOS 9 işletim sistemi kullanacağı yönünde cümleler yer alıyor. Buda demek oluyor ki iOS 9 sonrasında satışa çıkacak.

iPad Plus için üretime başlandığı söylense de net bir açıklama ya da yalanlama gelmiş değil. Bu yüzden Apple performansını geniş ekran bir tablette taçlandırmak isteyenler şimdiden heyecanlandılar. iPad Plus için en büyük iddia ise pili gibi görünüyor. 11.000 mAh değerinde bir pille satışa çıkacağı yönünde söylentiler var. Bu ortalama olarak bir telefon bataryasının 4 katı güç demek. Tabletle klasik bir kullanımınızda şarjınızın ortalama 15-20 saat aralığında idare etmesi anlamına geliyor.

iPad-Plus-haberleri