iPad Pro 2016 Yılında Yepyeni Paneli ile Karşımızda Olacak

Apple’ın ürünleri birçok kişi tarafından merakla bekleniyor ve yeni ürünler oldukça heyecanlı bir şekilde karşılanıyor. Bu konuda en son haberi yapılan ürün ise iPad Pro oldu. iPad Pro, tabletlerde büyük ekran modasını canlandıracak gibi görünüyor. Firmanın bahsettiği bu iPad Pro modelinin 12.9 içlik bir ekranı bulunacaktır. Bu dokunmatik ekranın Force Touch, basınç duyarlı olduğu da belirtilmiştir. Dokunmatik ekranında kullanılacağı düşünülen yeni malzeme ile dikkatleri üzerine çekiyor.

iPad-Pro-2016

iPad Pro’nun dokunmatik ekranı için kullanılacak olan malzemenin ITO tabanlı saydam film olmayacağı söylentisi dolaşıyor. Bunun yerine ise nano kaplama olarak geçen (AgNW) kullanılacakmış. Bu yeni panelin maliyetleri düşürmesinin yanında dokunmatik konusunda da çok daha fazla hassasiyet sağlayacağı konuşuluyor. Bu panelin tabii ki de seri üretiminin yapılması gerekiyor. Bu seri üretim için de birkaç büyük panel üretim firması ile görüşmeleri devam eden Apple’ın bu ürün için düşündüğü bu kaplamanın geleceğin teknolojilerinden birisi olduğu belirtiliyor.

Nano kaplama için kullanılan malzemelerin maliyetlerinin düşük olması sebebiyle de çok daha uygun bir fiyat etkilemesi olacak diye düşünülüyor. Bunun yanı sıra kullanılacak olan bu kaplama cihazda kullanılacak olan Force Touch teknolojisi ile de oldukça uyumlu olacak gibi duruyor. Bu iki teknolojinin bir araya gelmesi ile de dokunmatik hassasiyetin çok daha iyi yerlerde olacak olması birçok kişinin bu ürünü daha iyi yerlerde görmesine sebebiyet verecektir.

Apple-iPad-Pro