iPhone 6S İlk Çıkış Tarihi Sızdırıldı

iPhone için büyük bir seridir ‘S’ serisi. Her çıkan iPhone modeli için sonuna bir s takısıyla yeni bir model üretilir. Bu sene ki iPhone 6 ve iPhone 6 Plus kadar merak edilen bir diğer cihazda iPhone 6S. Aylardan beri iPhone 6S özellikleri, kamerası, performansı, ekranı, fiyatı, çıkış tarihi konuşulup durdu. Birçok sızıntı haber, çoğu doğru bir o kadar varsayımın arasında gün geldi çattı ve ilk çıkış tarihi resmi olmasa da sızdırılmış bir bilgi olarak açıklandı.

iPhone-6s-cikis-tarihi

Ülkemizde iPhone satışı fiziki bayi üzerinden yapılırken çeşitli tedarikçiler tarafından sağlanıyor. Bu bayilerden birisi olan Vodafone içinde çalışan bir yetkilinin ağzından çıkan bir tarih büyük bir sarsıntı yarattı. İlk olarak Yunanistan menşeili bir haberde 8 Eylül olduğu yazarken, ülkemizde var olan bir firmanın ağzından çıkan rakam 25 Eylül oldu. iPhone 6S için 25 Eylül çıkış tarihi birçok bekleyeni sevindirirken sızdırılan bilginin gerçeklik payı tartışılıyor.

iPhone 6S için köklü değişikliklerin olması son derece merak uyandırıyor. iPhone 4S modelinden bu yana donanım değişikliği yapmayan Apple, bu modelde 12 mega piksel kamera ile yeni yonga işlemciler kullanıyor. Ram miktarı, ekran çözünürlüğü, kamera çözünürlüğü ve dış kaplamasının yanında bir de Apple Watch için denenen Force Touch teknolojisi yer alıyor. Bu kadar yeni özelliği gören Apple sempatizanları iPhone 6S’i kaçırır mı?

iPhone-6s-ne-zaman-geliyor