iPhone 6S Ram Miktarı Sızdırıldı

Apple cephesinde sızıntıların ardı arkası dinmiyor. Çıkış süresi geciktikçe yeni spekülasyonlar doğuyor ve söylentiler yayılıyor. iPhone 6s için ne kadar ram olacağı ise hala daha resmi bir açıklamayla doğrulanmadı. Son gelen bilgiler ışığında yavaş yavaş tüm özellikler hakkında sızıntılar birleştirildi. Bu söylentilerin ne kadarı doğru çıkacak bilinmiyor ancak iPhone 6 ve 6 Plus için sızdırılan bilgilerin doğru olması bu ihtimali kuvvetlendiriyor.

iphone-6s-ram

iPhone 6s için KGI Securites tarafından yapılan açıklamalar baz alınıyor ve sızıntının kaynağı resmi olarak bilinmiyor. Bu sızıntılara göre iPhone 6 ve olası bir iPhone 6s Plus ürünün ram miktarının 2 Gb DDR4 Ram olacağı belirtiliyor. Yeni çıkacak olan ürünlerinde donanımsal yeniliklere giden Apple bu konuda ne denli bonkör davranacak bilinmezken ünlü teknoloji platformlarının hedefi oluyor. Yazılım yönünden en gelişmiş imkânları sunan fakat donanımsal açıdan aynı özveriyi göstermemekle eleştirilen Apple cephesi suskunluğunu koruyor.

Apple için yapılan eleştirilerde iPhone 4s ten bu yana kameranın geliştirilmediği için donanımsal bir yenilik beklendiği söylenmişti. iPhone 6 ve 6s için bu gerçekleştirildi. Ekran çözünürlüğü açısından geri kalmış olan iPhone modelleri baz alınarak iPhone 5s ve 6 için daha iyi çözünürlükler sunuldu. Aynı şekilde 1 Gb Ram miktarından vazgeçmeyen Apple, iPhone 6s için ne kadar ram düşünüyor en büyük merak konusu.

iphone-6-s