iPhone 6s Safir Ekran Sızıntısı Yalan Mı?

 

iPhone 6s için söylenen sözler her geçen gün yuvarlanarak büyüyor. Adeta bir çığ gibi sürekli yükselen bir çitası var. Ekran boyutu, kamera kalitesi, teknik özellikleri, inceliği, ekran çözünürlüğü gibi birçok detay sızdırıldı. Bunlardan hangileri iPhone 6s ve iPhone 6s Plus modeliyle karşımıza çıkacak gerçekten merak ediliyor.

safir-ekran-iPhone-6s

Son gelen sızıntılar Çinli KGI Securities tarafından yayınlanan olası iPhone 6s raporundan. Şimdiye kadar çok kaynakta bahsi geçen ancak KGI tarafından yayınlanmasıyla gündemi sarsan bir iddia. iPhone 6s için safir cam kullanılacağı ve bu malzemenin tedarikçiler tarafından üretilerek satıldığı söyleniyor. Safir ekranlı iPhone modeli için tedarikçilerin Apple şirketine ürün sattığı doğrulanmıştı. Fakat bunun üzerine yapılan çalışmalar sonucu iPhone 7 modeli ile çıkacağı ön görülüyordu. Çin sanayi kaynakları tarafından tedarikçilere sunulan safir cam merak konusu olmaya devam ediyor. iPhone 6s ve iPhone 6s Plus hakkında hala daha resmi bir açıklama gelmiş değil.

Apple, iPhone 6s ve olası iPhone 6s Plus modelleri için açıklama yapmadıkça farklı platformlarda sızıntılar devam ediyor. Tüm sızıntıları ele aldığımızda bunların hepsinin gerçek olma ihtimali yok. Bazı Apple firmasına yakın mecraların haberleri genellikle doğru çıksa da şirketin tutumu değişebiliyor. Apple sürprizleri seven bir şirket ve aslında kullanılmayacaksa dahi safir camlı iPhone üretimi yapabilir. Şimdilik safir cam açıklaması da gelmezken bekleyerek yeni iPhone 6s modelini göreceğiz.

iPhone-6s-safir-ekran