iPhone İçin Anten Çizgisi Tarih Mi Oluyor?

Apple tasarımlarıyla dikkat çekmeyi başaran bir firma. Bununla beraber iPhone modellerinde anten çizgilerini tasarımın bir parçası haline getirmiş. Bu kiminin hoşuna giderken çoğunluk kesim tarafından hoş karşılanmadı. Bu durumun farkına varan Apple yetkilileri sorunu çözmek için yeni tasarım materyalleri aramaya başladı. İşte bu aramalar sonuç verdi ve yeni bir kompozit malzeme için patent başvurusu yaptı.

iPhone-anten-cizgisiz

Bu patent başvurusunun ardından gelen ilk sızıntı iPhone 6s için kullanılacağı yönündeydi. Ancak patent işlemleri, üretim ve tasarıya uydurmak o kadar kolay olmayacaktır. Dolayısıyla bu kompozit materyalin kullanımı muhtemelen sonraki tasarımlarda etkili olarak görülecek. Wifi sinyallerini, bluetooth ve şebeke sinyallerini daha güçlü alabilmesi için kullanılan anten çizgisini engellemeyen malzeme çok yönlü kullanılabilecek. Örneğin Macbook, Watch ve iMac bilgisayarlar için var olabilecek tasarım sorununu estetik olarak çözebilecek.

Anten çizgisini yok edecek iPhone modelini üretmeye önümüzdeki sene başlaması ön görülen Apple, patent işleminden sonra bununla ilgili daha detaylı söylemler verecektir. Şuan için patent işlemlerinin sürmesinden olsa gerek bu konuda da sessizliğini koruyor. Macbook modellerini tamamen metalden üreterek tasarım sorununu çözmeye çalışan Apple için bu kompozit malzeme bir açıdan çözüm olabilir. Durum gösteriyor ki bu noktadan sonra çıkacak olan Apple cihazlarda daha güçlü sinyali daha şık tasarımlarla alabileceğiz. Apple bu malzemeyi aktif olarak kullanabildiği zaman bu durumun önü açılmış olacak.

iPhone-yeni-model-anten-cizgisiz-olacak