iPhone İçin Daha Hızlı Download Çalışmaları

Apple, yeni çıkaracağı iPhone 6s ve olası bir iPhone 6s Plus cihazının üretimine başlama noktasına çok yaklaştı. Dolayısıyla artık son hamleler yapılırken piyasada yeni bir hareketlenmeye sebep olabilecek detaylar artış gösterdi. Örneğin son çıkan iddialara göre Apple iPhone modeli için Qualcomm ile anlaşarak yeni bir işlemci üzerine anlaşma sağladı.

iphone-download-hizi

Apple firmasına yakınlığıyla tanınan 9to5Mac kanalından verilen bu bilgi model ismine kadar bilgi akışı sağladı. iPhone 6s için Qualcomm MDM 9635M LTE model bir işlemci kullanılacağını ve bu sayede indirme hızının da ciddi oranda artacağını belirtti. Qualcomm tarafından üretilmiş olan bu işlemci yongası daha önce Samsung Galaxy S5 ile kullanılmıştı. Dolayısıyla bakıldığı zaman bu cihazın maksimum indirme hızı 300 megabyte dolaylarında. Klasik bir iPhone içinse bu rakam 150 megabyte. Bu detayın dışında aynı işlemcinin şarj konusunda çok daha büyük avantajlar sağladığı biliniyor. Yani alternatiflerine göre çok daha az enerjiyle daha verimli bir performans sunabiliyor.

Apple firmasının iOS 9 güncellemesiyle devreye soktuğu tasarruf modu performans sorunlarından dolayı pek tutulmadı. Dolayısıyla Apple çözüm ararken böyle bir yola çıkmış olabilir. Qualcomm MDM 9635M LTE işlemciyle iPhone 6s daha uzun süreli bir kullanım sunarken performansı da yüksek tutabilir. Üstelik indirme hızı da piyasa bazlı düşünülürse tavan yapmış olacak.

iphone-hizli-download