iPhone için en popüler arkadaşlık uygulamaları

En iyi arkadaşlık uygulamaları

Cep telefonumuz ile oyun oynayabiliyor, alışveriş yapabiliyor ve daha birçok işimizi birkaç dokunuşla halledebiliyoruz.

Peki, neden cep telefonumuzla arkadaş edinmeyelim? Evet, ilk anda kulağa garip gelebilir ancak cep telefonu ile yeni arkadaşlar edinmek mümkün.

App Store’da onlarca arkadaşlık uygulaması yer alıyor. Biz de şu günlerde iPhone’unuza indirmek isteyebileceğiniz en popüler arkadaşlık uygulamalarını sizler için derledik.

Skout

Skout, son dönemin ilginç arkadaşlık uygulamalarından biri. Üstelik çok basit bir çalışma kurgusu var. Tek yapmanız gereken uygulamaya girmek, ilgi alanlarınızı işaretlemek ve telefonunuzu sallamak. Sonrasında uygulama, arkadaşlık için uygun olan kişileri size listeliyor. Tabii ki bu eşleştirmeyi girdiğiniz ilgi alanları üzerinden yapıyor.

Skout uygulamasını buradan indirebilirsiniz.

iPhone içim en iyi arkadaşlık uygulaması

Tinder

Bu ismi de sıklıkla duyduğunuza bahse gireriz. Çünkü Tinder da son dönemde oldukça popüler bir arkadaşlık uygulaması.

Tinder, telefonun GPS özelliğinden yararlanarak çalışıyor.Uygulama, en yakındaki diğer Tinder kulllanıcılarını tarıyor ve size gösteriyor. Tinder’da mesajlaşabilmek ve dolayısıyla tanışabilmek için her iki tarafın birbirini beğenmesi gerekiyor.

Tinder uygulamasını buradan indirebilirsiniz.

iPhone için en iyi arkadaşlık uygulaması

Instamessage

Mobil dünyanın fenomen uygulaması Instagram’ın arkadaşlık uygulaması olarak düşünülmüş bir versiyonu olan Instamessage, Instagram kullanıcılarının mesajlaşabilmesini sağlıyor.

Uygulama bunun yanı sıra, GPS özelliğini kullanarak, Instagram’a kimin, nereden, ne zaman fotoğraf yüklediğini de gösteriyor. Her gittiği yerden mutlaka fotoğraf paylaşanlar için ideal bir uygulama.

Instamessage uygulamasını buradan indirebilirsiniz.

iPhone için en iyi arkadaşlık uygulaması

Snapchat

İşte karşınızda bir fenomen mobil uygulama daha. Snapchat, çok kısa sürede, özellikle gençlerin vazgeçemediği arkadaşlık platformlarından biri haline geldi.Snapchat kullanıcıların yaş ortalamasının 18 olması uygulamanın gençler arasındaki popülerliği hakkında fikir verecektir.

Peki, snapchat nedir? Nasıl çalışır, nasıl kullanılır? Snapchat, kullanıcıların birbirlerine 1 ila 10 saniye aralığında video ve fotoğraf gönderebildiği bir mobil uygulama. Bu paylaşılan görüntüler fotoğraf ve videolar en fazla 10 saniye içinde kayboluyor. Zaten bu özellik, snapchat’in bu kadar popüler olmasını sağlıyor. Ayrıca, fotoğrafınızı veya videonuzu paylaştığınız kişigönderinizi kayıt edemiyor, sadece ekran görüntüsü alabiliyor.

Snapchat uygulamasını buradan indirebilirsiniz.

iPhone için en iyi arkadaşlık uygulaması

OkCupid

OkCupid, ülkemizde popüler olan arkadaşlık uygulamalarından biri.Uygulama, GPS üzerinden kullanıcıları konumlarına göre eşleştiriyor. Bu uygulama aracılığı ile kullanıcılar birbirlerine ücretsiz olarak mesaj gönderebiliyor.

Belirtmeden geçmeyelim; uygulamanın mesaj kutusu kısıtlı. Daha fazla mesaj göndermek için ücret ödemek gerekiyor.

OkCupid uygulamasını buradan indirebilirsiniz.

iPhone için en iyi arkadaşlık uygulaması