iPhone, Snapchat ve Twitter Hataları İle Gündemde

iPhone cihaz sahipleri son dönemlerde Twitter ve Snapchat kullanırken kelle koltukta hareket ediyor. Çünkü cihazların kilit ekranlarında var olan mesajlar telefonların çökmesine sebep olabiliyor. Klasik anlamda eskiden virüs olarak yayılan bu mesajların hangi hatadan dolayı çıktığı henüz bilinmiyor. iPhone kullananlar Twitter ve Snapchat bildirimlerini engelleyerek bu şekilde kurtulmaya çalışsalar da konuya bir güncelleme gelmesini bekliyorlar.

iPhone-twitter

iPhone kilit ekranında örneğin size gelen bir mansion bildirimi görüyorsunuz. Bildirime tıkladığınızda telefonunuzda önce Twitter çökme raporu veriyor. Sonrasında iOS sistemi çöküyor ve telefonunuz kapatılıyor. Tabi sadece mansion iletilerinde değil. Örneğin biri attığınız tweeti favorilere ekledi ve sizi etiketleyerek bir tweet attı. Gelen bildirimlerde yine başınıza aynı olay gelebilir. Snapchat uygulamasında ise attığınız fotoğraflara gelen yorumlar, gelen mesajlarda Çince harfler, şekiller görülmesi bu durumu başınıza getirebiliyor. Hatta öyle ki bazen arkadaşınıza attığınız bir mesajı arkadaşınız açtığında iPhone’u çökebiliyor.

Olayın iOS işletim sistemiyle mi, iPhone cihazların yazılım yapısıyla mı yoksa uygulamalardan mı kaynaklandığı henüz tespit edilemedi. iOS 9 ile tüm bu sorunların ortadan kalkacağını belirten bazı teknoloji severler mevcut. Bu konuda bu söylemleri dikkate alırsak sorunun iOS 8’de olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Fakat sadece Twitter ve Snapchat uygulamalarında böyle bir sorunun olması gerçekten çok şaşırtıcı. Kullanıcılar şuanda uygulamaların bildirimlerini kapatarak kullanmaya devam ediyorlar.

iPhone-Snapchat