iPhone Uyumlu Flaş Tetikleyicisi Tric

Fotoğraf çekmek akıllı telefonlarla hayatımızda daha fazla yer edinen bir hal aldı. Hatta öz çekim olarak lanse edilen selfie ile büyük bir çığır açtı diyebiliriz. İşte tam bu noktada profesyonel fotoğrafçıları kıskandıracak pozlar çekebilmek ister misiniz? Burada telefonunuzda en büyük eksik bir ışık kaynağıdır. Klasik flaş ile iyi pozlar yakalamaz bir hayli zor. Ancak bunun için üretilmiş Tric en doğru ışığı en doğru şekilde kullanarak muazzam fotoğraf kareleri yakalamanızı sağlıyor.

iPhone-Tric

Sadece iOS işletim sistemi bulunan cihazlar ile kullanılabilen Apple firmasından bağımsız bir ürün. Kickstarter üzerinden TricFlash olarak ulaşabileceğiniz ürün 35.000$ hedefiyle kullanıma açıldı. Kullanmak için ise en az 75$ bağış yapmanız gerekmektedir. 2015 Aralık ayında hayata geçecek olan yöntemle çok daha net fotoğrafları 2 adet pil ile beslenen ürünle yapabileceksiniz. iPhone ile bluetooth portu üzerinden kablosuz olarak bağlanan, tripot ile ayakta durabilen bu flaş tetikleyicisi gerçekten muazzam.

iPhone cihazınızda fotoğraf çekerken deklanşöre bastığınızda flaş tetikleyicisi çalışıyor. Olası durumlara karşı 1/30 oranında saniye perde limiti ile beraber üretilecek. Ayrıca iPhone ile uyumlu dünyanın ilk flaş tetikleyicisi olma unvanını kazanan ürün ne kadar ilgi çekecek büyük merak konusu. Yayınlanan bir dakikalık tanıtım videosunda Tric kullanılarak çekilmiş fotoğrafların kalitesini görebilirsiniz. Eğer bir iPhone kullanıcısıysanız ve çok fotoğraf çekiyorsanız mutlaka ilginizi çekebilecek bir ürün.

tric-nedir