iPod Üretilmeyecek Diye Beklenirken Yeni Bir iPod Keşfi Yapıldı

Apple, geçtiğimiz günlerde güncellediği iTunes ile var olan spekülasyonları dağıtamadı. Aksine yenileri de eklendi diyebiliriz. Genel anlamda iPhone 6s çıkışı, Jailbreak olgusu ve iOS 9 ile ilgili çalışmaları kapsayan Apple gündemi çıkan söylentilerle değişecek mi? iTunes güncellendikten sonra bir görselde iPod fotoğraflarının yer alması kafaları karıştırdı.

yeni-ipod

Apple Store kategorilerinden iPod tamamen kalktı. Fakat buna karşın iTunes üzerinde fotoğrafta iPod Shuffle, iPod Touch ve iPod Nano fotoğrafları yer aldı. Üstelik bunları gümüş, kırmızı, mavi, altın, pembe ve uzay grisi renklerinde sundu. Bu yüzden gündeme birde iPod duyurulacak haberleri gelmeye başladı. En büyük iddia ise fotoğraflardan birinde açık olan takvimle iPod fotoğrafı yer alıyor. Bu iPod üzerinde var olan takvimde tarih 14 Temmuzu gösteriyor. Buna bağlı olarak 14 Temmuz’da ya da en geç iPhone 6 lansmanıyla yeni iPod modellerinin duyurulacağına kesin gözüyle bakan çok sayıda insan var.

Son dönemlerde hiç yeni modeli üretilmeyen iPod ürününün satış grafiği de her geçen gün düşerek devam etti. Buna bağlı olarak akıllı telefonların artık müzik dinleme konusunda üstün bir yapıya sahip olmaları sebep olarak gösterildi. Yeni Apple Music uygulamasıyla bu düşünceye göre iPod üretimi imkânsız gibi gözüküyor. Çünkü çevrimiçi ve çevrimdışı tüm müzikleri kapsayabilen bir iPhone artık mevcut.

yeni-ipod-nano