Mac İşletim Sistemini Apple Watch Üzerinde Çalıştırdı

Apple Watch için geliştirilen Watch OS işletim sistemine gelen güncelleme birçok konuyu bir üst noktaya taşıdı. Yerel uygulamaları artık Watch OS 2 ile kendi bünyesinde çalıştırabilen akıllı saat için farklı fonksiyonlar ortaya çıkmaya başladı. Eskiden uygulama görüntüsü Apple Watch üzerinde gözükürken kod dizinleri ve uygulamanın çalışması iPhone üzerinden bluetooth ile gerçekleşiyordu. Artık tüm uygulama Apple Watch üzerinde çalışıyor.

Mac-Apple-Watch

Bu yenilikle beraber Apple Watch ile daha çılgınca şeyler yapılabiliyor. Örneğin geçen gün Flappy Bird klonunu oynayan bir geliştiriciye şahit olmuştuk. Apple Watch ile çalıştırmayı başardığı oyun hayretle karşılanmışken bugün daha büyük bir gelişme söz konusu. İlk olarak 1996 yılında piyasaya sürülmüş olan Mac OS 7.5.5 sürümü Apple Watch ile çalıştırıldı. iOS uygulama geliştiricisi Nick Lee yayınladığı video ile saat içinde Mac OS işletim sistemi çalıştırmayı başardı. Mini bir vMac Machintosh ile devreye sokulan akıllı saat herkes tarafından takdir edilerek daha büyük meraklara yol açtı.

Artık yerel uygulamaları tam olarak destekleyen akıllı saat Apple Watch ile yapılabileceklerin sınırları düşünülmeye başlandı. Önümüzdeki zaman diliminde çok farklı konseptler ile karşımıza çıkacağı bekleniyor. Özellikle oyun ve işletim sisteminden sonra ne gibi çılgınlıklar gelecek merak konusu. 20 senelik Mac işletim sistemini Apple Watch üzerinden çalıştıran geliştirici bu farklı deneyimini Youtube üzerinden paylaştı.

Mac-isletim-sistemi-ve-apple-watch