NYT Now Uygulaması Ücretsiz Oldu

ABD’nin ünlü gazetelerinden birisi olan The New York Times, uzun bir süre önce iOS platformu için NYT Now isimli bir haber uygulaması yayınlamıştı. Bu uygulama insanların haberlere çok daha hızlı ve kolay bir şekilde ulaşabilmesini amaçlıyordu.

nyt-now

Gazetenin bu atağı iyiydi ama şöyle bir sorun vardı, bu uygulama ücretliydi. 7,99 dolar gibi bir ücret talep eden bu uygulamanın ücreti aylık olarak alınıyordu. Bu abonelik bedelinden dolayı da kullanıcıların bir kısmı uygulamayı çok tercih etmemeye başlamıştı. Çünkü kullanılan aylık olarak 10 haberi inceledikten sonra ücretli sürüme geçmek zorunda kalıyordu. NYT Now kullanıcıları da bu durumdan çok fazla şikayetçi oldu ve kurulu programların sayısı da gittikçe azaldı. 20 bin kişinin bu uygulamayı kurduğu ve abone olduğu görülünce de bu uygulamanın aslında çok yanlış ilerlediği de ortaya çıktı.

New York Times’da sonunda beklenen hareketi yaptı ve bu uygulamanın bundan sonra ücretsiz sunulmasına kadar verdi. Günlük olarak daha az içerik sunacak olan bu uygulama kullanıcıların NYT Now uygulamasına çok daha fazla ilgi göstermesine sebep olacaktır. Sosyal medya kullanıcılarının genel anlamda böyle bir harekete ön ayak olması da oldukça önemli bir noktadır. Bu demek oluyor ki genele hizmet veren yayıncılık hizmetleri de bir şekilde sosyal medya aracılığı ile kararlarını yeniden gözden geçirmek zorunda bırakılabiliyor. Bu nokta kaçırılmamalıdır.

nyt-now-uygulamasi