OS X Yosemite 5.Betasıyla 10.10.4 Sürümünü Tamamlayabilir

 OS X Yosemite, Apple tarafından uzun bir süredir 10.10.4 sürümünde takılı kalmış durumda. Beta sürümden çıkarak final sürümünü bir türlü yayınlamayan Apple bekleyenleri her defasında hayal kırıklığına uğratıyor. Her ne kadar geliştirme ve performans açısından daha iyi bir hizmet için sürekli beta sürümlerle piyasaya çıkan OS X, kullanıcılar tarafından bekleniyor.

OS-X-10.10.4

Dikkat çeken nokta ise dün gelen OS X 10.10.4’ün 5.Beta sürümü finalin habercisi olabilir. OS X 10.10.3 içinde barındırdığı uygulama yenilikleri, emojiler, fotoğraf albümünde var olan hataların düzeltilmesi gibi birçok tasarımsal öğeyi içeriyordu. Ancak 10.10.4 için aynı tasarımsal değişikliklere hiç rastlanmadı. Hep performans bazlı iyileştirmelere yer verildi. Bir dönem ağ yöneticisi olarak mDNSResponder uygulamasından vazgeçerek Discoveryd uygulamasına geçti. Karşı karşıya kalınan pil ömrü sorunu, fazla işlemci ve ram tüketimi can sıkınca vazgeçildi. OS X 10.10.4’ün 4.betasıyla mDNSResponder uygulaması geri getirildi.

Tasarımsal olarak bir değişikliğin gelmeyerek ufak tefek performans ölçütlerinin geliyor oluşu finalin habercisi olabilir. 5.betanın sonunda 2 hafta içinde piyasaya sürülecek olan iOS 8.4 ile beraber OS X 10.10.4’ün final sürümü yayınlanabilir. 14E33B yapı numarasıyla Mac App Store ve geliştirici merkezinden 5.beta indirilebilir. Son dönemde çıkan güncellemelerin Apple cephesinde 1-2 haftada bir geliyor olması oldukça düşündürücü. Apple ataklarını kesmiyor diyebiliriz.

OS-X-Yosemite