Skype, Apple Watch İçin Uygulama Yayınladı

skype-for-apple-watch
Microsoft tarafından satın alınan Skype, iOS işletim sistemine uygun olan uygulamaları için Apple Watch desteği vereceğini açıkladı. Bu desteğin kapsadığı alanları resmi olarak sitesinden duyuran Skype, kullanıcılarına Apple Watch üzerinden giriş yaparak uygulamayı kullanabileceklerinin sinyalini verdi.

Skype Apple Watch için destek vereceğini açıklarken arkasından One Drive gibi Microsoft tabanlı uygulamalarında Apple Watch ile uyumlu olacağını duyurdu. Buna göre yeni Apple ürünlerinin Microsoft tabanlı ürünlerle entegre olacağını söyleyebilmek mümkün.

Skype üzerinden Apple Watch ile sesli mesajlar gönderip alabilecek olan kişiler aynı zamanda mesaj gönderimi ve gösterimi özelliklerini de kullanacaklar. Emoji paylaşımın aktif olacağı Apple Watch desteğinde Skype kullanıcıların uygulamayı tam anlamıyla kullanabilmesini sağlamak istiyor gibi gözüküyor.

24 Nisan’da daha geniş bir satış haritasına sahip olacak olan Apple Watch kısa bir sürede yayılarak kullanım odağı olacak diye tahmin ediliyor. Bu sebeple dünya çapında geniş kitlelerce kullanılan uygulamaların destek vermesi zaten beklenen bir durumdu. Skype tarafından yapılan resmi açıklama çok büyük bir şaşkınlık yaratmadı.

Skype ile Apple Watch iş birliği sonucunda kullanıcılar Apple Watch kullanarak sosyal çevrelerindeki insanlara mesaj atabilecek ve mesaj alabilecekler. Ses desteğinin de bulunacağı bu yeni sistemde herkes tarafından hoş karşılanacak bir sonuca ulaşılması bekleniyor. Ayrıca Skype ve One Drive uygulamalarıyla başlayan desteğin zamanla hangi uygulamalara kadar uzanacağı şimdiden merak konusu olmaya başladı.

apple-watch-skype-uygulamasi