Taig, Apple JailBreak Uygulamasının 2.3 Versiyonunu Yayınladı

Apple mobil cihazlarının kullandığı işletim sistemi olan iOS üzerinde bazı değişiklikler yaparak daha özgür kullanımına olanak sağlayan sistemin ismi JailBreak. Bu konuda hizmet veren birçok bağımsız kişi ve oluşum var. Bunlardan birisi ve en başarılıların arasında olanı da Taig. Var olan JailBreak versiyonunu 2.3’e yükselterek daha iyi bir hizmet sunmaya hazırlanıyor.

taig-jailbreak-2.3

Geçtiğimiz günlerde Cydia uygulaması güncellenmişti. Cydia bir ara işlem aracı ve daha önceden JailBreak yapılmış olan bir sistemi bir üst versiyona taşıyor. Bu güncellemenin etkisi daha görülürken Jailbreak 2.3 versiyonu yayınlandı. Kullanıcılara dün sunulmuş olan uygulama apar topar indirme linkinden kaldırıldı ve ufak bir açık bulunduğu söylendi. Ardından ise fixlenmiş hali tekrar duyuruldu. Taig tarafından yapılan açıklamada yayınlanmış olan Jailbreak uygulamasını iOS 8.1.2 ile iOS 8.4 versiyonları arasında kullanabileceksiniz. Ayrıca daha şimdiden iOS 9 için çalışmaların başlandığının altını çiziyor. En çok tercih edilen uygulamaların başında yer alan güvenilir ismin yayın yaptığı site taig.com/en adresidir.

Apple JailBreak kullanımından pek hoşnut değil ve kullanılan cihazları garanti kapsamı dışına alıyor. Bu noktada cihazınızın garanti kapsamı dışında kalabileceğini unutmayın. Bunun için Taig resmi sitesinden detaylı bilgilerin yer aldığı makaleyi okuyabilirsiniz. iOS işletim sisteminin tüm sınırlarını kaldırarak erişim konusunda muazzam bir etki yarattığından dolayı Apple tarafından istenmeyen bir uygulamadır.