Twitter, Periscope Uygulamasını Güncelledi

Twitter, canlı yayın anlamında büyük bir adım atarak Periscope uygulamasını piyasaya sürmüştü. Bu oldukça büyük ve ses getiren bir uygulamaydı ve birçok kişi tarafından mükemmel olarak nitelendirildi. Sosyal Medya’nın giderek güç kazandığı bir devirde gerçekten de iyi bir işti bu uygulamaya yatırım yapmak.

twitter-periscope-guncellemesi

Yeni gelen bir güncelleştirme ile birlikte Periscope kullanmak için Twitter hesabınızın olması zorunluluğu ortadan kalkıyor. Artık uygulamaya sadece cep telefonu numaranızı yazarak ulaşabiliyorsunuz. Uygulama açıldığında Twitter ile giriş yap butonunun altında küçük olarak yazılı görünen, “Telefon numarası ile kayıt ol” bölümüne tıklamanız gerekiyor. Buradan sonra da numara ve isim bilgilerinizi girerek kaydınızı tamamlayabiliyorsunuz.

Uygulamaya gelen güncelleme sadece bunu içermiyor tabii ki. Artık kullandığınız profil fotoğrafınızı istediğiniz gibi değiştirmeniz mümkün. Canlı yayın sırasında diğer kullanıcılar ile mesajlaşmak bazen sıkıntı olabiliyordu ve bunun önüne geçmişler. Artık çok daha hızlı ve rahat bir mesajlaşma ortamına sahip oluyorsunuz. Engelli kullanıcıların isimleri de anlaşılması için daha belirgin bir şekilde ayarlanmış durumda, bu güncelleme ile birlikte.

Periscope uygulamasını satın alarak çok iyi bir hamle yapan Twitter’ın bu uygulama için ne kadar ödeme yaptığı bilinmiyordu. Bu da haberler ile birlikte ortaya çıktı. Niche ve Periscope uygulamalarının ikisine birden toplamda 86 milyon dolar ödeme yapılmış. 29 milyon dolar ilk ödeme peşin yapılırken kalan miktar da performans seviyesine göre ayarlanacak şekilde ödenecekmiş.

periscope-twitter-guncellemesi