Yeni Apple TV Geliyor mu?

yeni-apple-tv-ne-zaman-cikacak

Apple TV, pek fazla kullanıcı ağına sahip olmasa da, teknoloji seven birçok kişinin sevdiği bir ürün. Buzzffeed tarafından gelen açıklamadan yeni Apple TV geliyor denildi.

John Paczkowski, yaz aylarında düzenlenecek olan WWDC’de, Apple TV’nin geliştirilerek kullanıcılarına sunulacağı söyleniyor. WWDC 2015 etkinliğinde iOS 9 ve OS X yeni versiyonunun yayınlanacağı biliniyor, bunun yanı sıra Apple TV de, hem fiziksel hem de yazılımsal olarak çok farklı bir şekilde karşımıza çıkabilir.

Apple TV’nin performansını artırmak için A8 işlemci ile donanacağı düşünülürken, yazılım olarak da Apple Store desteğine yer verilmesi bekleniyor, Siri özelliğinin ekleneceği de gelen bilgiler arasında yer alıyor.

Apple Store desteğinin olması sistemin depolama biriminin de genişletilmesini gerektiriyor, eski modele göre daha yüksek hafızaya sahip olacak gibi görünüyor. Apple uygulamaların rahat kullanılabilmesi için de özel bir kumanda yapılacağı sızan bilgilerde arasında yer alıyor. Tabi, yapılması düşünülen kumandanın Siri kullanımı için de özel bir mikrofon girişinin olması gerekiyor.

Apple TV uzun bir süredir güncellenmedi, 3 yıl önce yapılan güncelleme sonrası SFE’de ürünün fiyatı düşürülerek daha fazla kullanıcıya hitap edilmeye çalışıldı. Yurt dışında 69 Dolar etiket fiyatı ile satılan ürünün Türkiye satış fiyatı ise 249 TL oldu.

apple-tv-yenilikleri