Yeni Bir iPhone 6C Söylentisi

Geçtiğimiz günlerde AppStore üzerinde yayınlanan bir resim çeşitli söylentileri beraberinde getirmişti. iPhone 6 ve 6 Plus ile beraber görüntülenen fotoğrafta iPhone 5C ürünü yer alıyordu. Bildiğiniz gibi daha düşük özellikler ve farklı bir malzemeyle üretilen 5C diğer iPhone ürünlerine göre daha ucuzdu. Fakat iPhone 5C parmak izi tarayıcısı içermemesine karşın yayınlanan fotoğrafta menü tuşu yerinde parmak izi okuyucu yer alıyordu.

iPhone-6c-nasil-olacak
Akla iPhone 6C üretimini getiren bu fotoğrafın ardından rengarenk tasarımlarla yeni bir iPhone 6C videosu ortaya çıktı. 5 farklı renk konseptiyle dikkat çeken video iPhone 6C söylentilerini iyice tetikledi. Sitede bulunan fotoğrafın grafiker hatası olduğu kanaati tam yaygınlaşacakken bu video ortalığı tekrar alevlendirdi. Hatırı sayılır bir kitleye sahip iPhone C serisi bekleyenleri tekrar bir açıklama beklemeye başladı.

Apple tarafından iPhone 5C’nin istenilen satış rakamlarına ulaşamamasından ötürü projeyi devam ettirmeyeceği konuşuluyor. Ancak buna karşın iPhone 6C için çıkan spekülasyonlar ortalığı karıştırmaya devam ediyor. SET Solutions tarafından verilen videoda olası bir iPhone 6C için tasarımlar yer alıyor. Kaynağının nereden geldiği belli olmasa da oldukça merak uyandıran video hala revaçta kalmayı başarıyor. Henüz net bir açıklamayla herhangi bir netlik ya da yalanlama gelmedi. Apple tarafından önümüzdeki günlerde iPhone 6S ile beraber iPhone 6C içinde bir açıklama gelmesi bekleniyor.

iPhone-6C-soylentileri